מחוסר ברירה עשוייה להעלם סכנה

מחוסר ברירה עשוייה להעלם סכנה

למרבה הצער, אולי בגלל ההיסטוריה שלנו שהיא מלאת מדון, חורבן ויגון, הדבר שהכי חשוב לתושבי ציון הוא הביטחון. כל מי שרוצה להנהיג את האומה אחוזת החרדה שכבר מספיק סבלה צריך להבין את התופעה ולהתייחס אליה בהבנה.

למרבה הפלא, ביטחון יותר חשוב לקהילה ממזון, מעון או משחיתות נוראה בשילטון. לפיכך, חיוני לעשות פוזה קשוחה למצלמה מעל איזה במה, ומייד חששו התמידי של הקהל הרדוף והעצבני קצת נרגע.

את ראש הממשלה החדש כנראה לא מעניין לגנוב איזה ארכיון ישן או להציג לעלם איור ילדותי ולהשמיע פחדים קיומיים אישיים למיקרופון. למעשה, מדבריו עולה שהוא מבין שלפעמים אין ברירה אלא להגן בצורה קצת יותר יעילה על האומה שכבר מספיק סבלה.

ציטוט:

יאיר לפיד: “נעשה הכול כדי למנוע איראן גרעינית”

ראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד אמר הערב (שבת) בהודעה משודרת: “האיום האיראני הוא הראשון במעלה על ישראל. נעשה הכול כדי למנוע איראן גרעינית. מעזה ועד טהרן, מחופי לבנון עד סוריה – אל תנסו אותנו”. לפיד אמר עוד כי ישראל היא מדינה שוחרת שלום, כולל עם הפלסטינים, וכי יש ברכה גדולה בהסכמי אברהם, ותהיה ברכה בהסכמים שעוד יבואו. “עם ישראל לא לבדד ישכון”, הוסיף לפיד.

עד כאן ציטוט שמעיד על נחישות, בגרות, רצינות ואחריות.

הנאשם הפלילי דיבר ללא הרף בציבורי על חששותיו, שלל פחדיו ושפע חרדותיו, אבל הוא לא העז לצאת לקרב. גניבת ארכיון לא ממש הושיעה את ציון מסכנת כיליון או סיפקה לנו יותר ביטחון. למעשה, ביטול הסכם הפיקוח הפך את מצבנו להרבה פחות בטוח.

במציאות, מי שכנראה צריך לחוש קצת איום קיומי הוא מי שזומם לאיים על קיומנו הלאומי. מי יודע? אולי נזכה בהזדמנות להדגים לעולם איזה כוח הרסני גילה פעם איזה יהודי ויתכן שיבוא סוף מרהיב, פתאומי וקולני למישטר לוחמני, תוקפני, נכלולי וסרבני.

זה קצת לא נעים לנטרל איומים באמצעים נוראיים שרק קיימים לפי מקורות זרים, אבל היום ראש הממשלה הסביר שאם צריך להגן על היהודים לפעמים חייבים ללחוץ על כמה כפתורים, וזאת בגלל קדושת החיים והדבר גם מוצדק לפי המפיע בכתובים.

אולי כדאי להסביר שוב, שכן מה שנאמר על ידי ראש הממשלה הוא די משמעותי וחשוב: מדינת ישראל תעשה את כל הנדרש כדי להגן על קיומה, וזה אומר שקיומה של ההנהגה המהפכנית בסכנה.

בקיצור, אנו מושיטים יד לשלום, אבל לא נסבול איומים מתגרים ומתריסים מאומה חצופה שעדיין קיימת, לעת עתה.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בשם- קדושת החיים וסיכונים קיומיים.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

3 thoughts on “מחוסר ברירה עשוייה להעלם סכנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן