מניעים זרים, סיכונים ונאשם בפלילים

מניעים זרים, סיכונים ונאשם בפלילים

הנאשם בפלילים מאוד מסכן ומסבך את מדינת היהודים, לכאורה זה נעשה לצרכים אנוכיים ופוליטיים, או בגלל נאמנות לכוחות זרים שהעבירו לו המון מזומנים.

בעיתון האיטלקי קוריירה דה לה סרה פורסם שהנאשם לכאורה לקח המון מזומן ממדינות זרות שציונות אינה משנתן. עד היום, העבריין הנכלולי לא אץ רץ לתבוע את עלבונו ולדרוש סכום אגדי.

אומנם, זה די תמוה, אבל אולי זה המצב בגלל שהוא יודע שעיתונים לא מפרסמים לציבור דברים שאינם מבוססים מחשש לתביעות דיבה שעלולות לקחת מהם מזומנים.

הפושע אישר מימון בהמון מיליונים לטרוריסטים רצחניים, סירב לכל ההצעות לחסל בעזה את המנהיגים, התעלם מכל ההתרעות מהצבא וניסה לפטר את שר הביטחון בגלל שהוא הסביר את הסיכונים, וכל רצף המחדלים הללו הובילו אותנו לאסון מלא יגון.

בנוסף לשלל הכישלונות, המפלות, המכות והסכנות, הפושע גם מתאמץ להסתכסך ללא סיבה עם ידידות טובות שמאוד עוזרות. כאמור, עדיין לא בטוח אם החטאים הרבים נעשים לצרכים פוליטיים ואנוכיים, או בגלל שהעבריין הסידרתי בעצם עובד בעבור גורמים חיצונים ומצפצף על שבועת האמונים. ללא קשר לסיבה ששווה בדיקה וחקירה מעמיקה באיזה ועדה, כבר עתה ברור לגמרי שהתוצאה מאוד מסוכנת, חמורה ומזיקה למדינה.

ציטוט:

גורמי ביטחון ששוחחו עם “ידיעות אחרונות” לא רגועים בימים האחרונים. “המהלך של ראש הממשלה נגד האמריקאים היסטרי ומיותר”, הם אומרים, “הוא מיועד לצרכים פוליטיים בלבד”. בסביבת ראש הממשלה דוחים את הטענות מכל וכל. “בלי לחץ פומבי אין פצצות לצה”ל”, אמר נתניהו בדיונים סגורים.

כך או אחרת, המתיחות בין וושינגטון לירושלים היא הנושא החשוב ביותר לביטחון ישראל כרגע, לפני הכרעת חמאס בדרום, הרחבת העימות מול חיזבאללה בצפון ושאלת המעורבות הישירה של איראן.

לא רק שבלי יחסים בריאים עם האמריקאים כל החזיתות האלה נמצאות בסכנה, האויב מנתח כל תנועה במרחב ומודד בעזרתה את ההרתעה הישראלית. וכשהוא רואה שהבית הלבן מתפוצץ בגלל סרטון של נתניהו נגד מזכיר המדינה אנתוני בלינקן, יש לו סיבות לחייך. נאומי הרהב של חסן נסראללה, למשל, נגזרים מהשפל בציר ישראל–ארה”ב. מה הפלא שהוא מרגיש שהמומנטום בצד שלו?

עד כאן ציטוט.

אולי זה קצת קשה להאמין שכן זה נשמע הזוי לחלוטין, אבל במבחן התוצאה כל מעלליו המשונים, הפסולים, המזיקים והעברייניים של המסובך עד צוואר בפלילים בעצם משמחים את הצאר של הרוסים והאיראנים, שהרי לכאורה יש חילוקי דיעות אצל היריבים.

פילוג פנימי בישראל וריב מתוקשר עם המעצמה הידידה מהווה סיבה למסיבה אצל כל מי שרוצה להחליש את המערב ואמריקה. למה הנאשם מחמיר את הבעייה במקום לטפל בסכנה?

אולי כדי לייצב את הספינה כדאי שהמליאה תצביע להחליף את ההנהגה שכשלה בטובה מימנה לתקופה קצובה, שאחריה הפרהסיה תוזמן לקלפי כדי להביע את דעתה. חלילה, מי שכרגע מנווט גורם לסכנה בכוונה, אין שום סיבה להמשיך לאפשר לו להזיק למדינה שכבר מספיק סבלה.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- אולי עמלה זו התשובה? קישור למאמר בשם- כסף במיזוודה זו בעייה. קישור למאמר בשם- הכסף בא מקטאר והסוף הפך מר.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

3 thoughts on “מניעים זרים, סיכונים ונאשם בפלילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן