נשיא אחראי ופושע סידרתי

נשיא אחראי ופושע סידרתי

טוב מאוד שכבוד הנשיא פועל באופן אחראי, הגיוני וממלכתי. למעשה, התפקיד הלאומי הרם מחייב את בוז’י להיות מסור לקיום החוק הישראלי.

מוסד הנשיאות הישראלי הוא כנראה שריד לימי מלכות המנדט הבריטי, בעיקרו הוא טיקסי, רשמי וסימלי, וכנראה מיועד לתת לאומה המודאגת באופן תמידי דמות של הורה מאחד ואבהי.

לאחרונה ראינו מאמץ רציני לקיים הליך הידברות נימוסי ותרבותי במקום שנגיע לעימות משפטי, פוליטי ואזרחי שמאוד יזיק לחזון הציוני.

חוץ מזה, יתכן שנכדו של הרב הראשי יודע שהזיכרון היהודי כולל יום אבל בעל נופך היסטורי עגמומי. ככה זה כששנאת אחים מרדניים ולוחמניים מחליפה את עיקר המסר בכתובים. נחמד לזכור לקחים כואבים, אבל גם חשוב למנוע אסונות דומים.

בעוד שזה רעיון טוב מאוד לפתור סיכסוכים בדיונים סוערים, מעצבנים ומתסכלים, אין באמת אפשרות לקדם הסכמים כאשר צד אחד כולל כזבנים עברייניים שלא מכבדים סיכומים חתומים. במילים אחרות, קצת קשה להגיע לפשרה אמינה עם נאשם בשלל כיתבי אשמה שכן מילה שלו היא רק מילה.

ציטוט:

הרצוג ביקש מבהרב-מיארה לאפשר לנתניהו להשתתף בהידברות על ההפיכה המשטרית.

היועצת המשפטית דחתה את פניית הנשיא, שסבור כי רק רה”מ יוכל להוביל את הקואליציה לפשרה.

עד כאן ציטוט שמעורר קצת השתאות.

ההיסטוריה והניסיון מלמדים שאי אפשר לסמוך על כזבנים סידרתיים. אומנם, אין בעייה לשוחח עימם ואפילו לחתום איתם על הסכמים שאותם מנפנפים בגאווה מול צלמים, אבל למרבה הצער, ניירות מהודרים וחתומים לא ממש עושים רושם על נואפים בוגדניים שמסובכים עד צוואר באישומים פליליים.

בעברית קלה, העבריין הנכלולי לא באמת רוצה לוותר על שליטה במערכת החוק שתקבע את גורלו המשפטי. אומנם, הפושע חתם על הסכם ניגוד עניינים, אבל עכשיו הוא התחרט ורוצה לשנות את הכללים.

מה אפשר לומר? גם כשיש רצון טוב זה לא קל לעשות עסקים עם נוכלים עברייניים שיהפכו למורשעים פליליים, וזאת מחמת היותם אנשים לא אמינים.

צריך להעריך את מאמציו הכנים של כבוד הנשיא לפתור בעייה חמורה למען כלל התושבות והתושבים, אבל יתכן שאי אפשר לסמוך על חוטאים סידרתיים.

מה שכנראה יעזור לאומה שהוסתה מנתיבה, יותר מאשר הצגה של הידברות שבעצם לא עוצרת את הכנופיה שממשיכה בדרכה הפסולה, זה להושיב את הפושע בתא עד לתום ההליך בערכאה.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בשם- למען יראו ויראו. קישור למאמר בשם- הכנופיה מסבכת את המדינה בפשע. קישור למאמר בשם- הנאשם הפלילי גורם לסיכון ביטחוני. קישור למאמר בשם- סיבוך מדיני בגלל נאשם פלילי? קישור למאמר בשם- ניסיון השתלטות על מגילת העצמאות. קישור למאמר בשם- החזון הלאומי הפך לכשל מוסרי?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

One thought on “נשיא אחראי ופושע סידרתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן