סחיטה כשרה

סחיטה כשרה

למרבה הצער, נראה שדי קשה להיפטר מהרגלים מגונים שפוגעים באחרים, במיוחד אם הם מתגמלים, ריווחיים, נעימים ומהנים

ציטוט:

גפני משגר איום לעבר נתניהו
חבר הכנסת משה גפני מבהיר כי אם חברי כנסת מהליכוד יצביעו בעד חוק האזרחות ויעזרו לקואליציה להעביר אותו הוא יפרק את גוש הימין: “סיכמנו שמפילים את חוק האזרחות של הקואליציה. אחרת אני לא איתם יותר בגוש”

משבר חוק האזרחות גורם לכאבי ראש לא רק לראשי הקואליציה, אלא מתחיל לכרסם גם בקרב ראשי האופוזיציה ועל שלמותו של גוש הימין-חרדים.

לקראת ההצבעה המסתמנת על החוק ביום שני הקרוב, יו”ר יהדות התורה, משה גפני, מבהיר כי אם חלק מחברי הליכוד יצביעו בעד החוק של האופוזיציה והוא ועבור בקולותיהם, הוא יפרק את גוש הימין.

בעוד רוב חברי הכנסת של הליכוד תומכים בעמדה כי יש להתנגד לחוק כדי לא לעזור לאופוזיציה, חלק מחברי המפלגה מנסים לשכנע אותם כי צריך להצביע בעדו מכיוון שמדובר בחוק הנוגע לבטחון ישראל.

עד כאן ציטוט שלכאורה מעיד על סחטנות. אולי יעזור להביא גם משהו שקשור לשחיתות?

ציטוט:

במשטרה בודקים חשד שג’קוזי הותקן בביתו של נתניהו במימון המדינה.

המשטרה פתחה בבדיקת חשד שג’קוזי בשווי 50 אלף שקלים הותקן בביתו הפרטי של יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו בקיסריה, במסווה של עבודות שיפוץ לצרכי ביטחון – כך פרסם הערב (חמישי) גיא פלג בחדשות 12. גורם אכיפה הבהיר כי בשלב זה משפחת נתניהו אינה חשודה, והוסיף כי נגבו עדויות מחשבים במשרד ראש הממשלה. “לא מדובר בתיק 5000, אבל יש כאן סיפור דומה מאוד לתיק המעונות. מזהים כאן דפוס”, אמר.

לפי הפרסום, החקירה נפתחה בימים האחרונים ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח”ה), אחרי שהחומרים הועברו מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אחרי ישיבות ארוכות הוחלט להורות למשטרה על פתיחה בחקירה.

ציטוט:

דעה: למה חשבון המים של משפחת נתניהו גבוה פי 10 מהממוצע בישראל?
בדוח ההוצאות של משפחת נתניהו מופיע הסעיף המדאיג – 81 אלף שקלים עבור מים לבית בקיסריה. בכמה קוב באמת מדובר? ומה ההבדל בין הצריכה של משפחת נתניהו למשפחה ממוצעת? שבו ושתו כוס מים – הממצאים יפתיעו גם אתכם

עד כאן ציטוט.

מה ניתן לילמוד מהדיווחים המעניינים? יתכן שאט אט נבין שבהנהלה לכאורה ישבו נוכלים, עבריינים, חמדנים אנוכיים וסחטנים במשך הרבה שנים, וכביכול קצת קשה לפושעים הסידרתיים להיגמל מהרגלים פסולים.

הנה סיפור קטן שאולי יסביר את היקף השחיתות שהשתוללה כאן:

לפני כמה שנים ישבו מתנדבים בכניסה לקלפיות וניסו לסייע למועמדים לקבל את אימון הבוחרות והבוחרים. בתחילת היום כל קבוצה ישבה במקום אחר והביטה בדאגה וחשד בזולתה. עם חום היום היחסים הפשירו, מיים קרים הועברו מתחנה לתחנה, והמתנדבות והמתנדבים כבר התיידדו.

אחד מהמתנדבים גילה במהלך שיח רעים שהוא בעצם מקבל בעבור מאמציו לעזור לפוליטיקאים חופן מזומנים, והמתנדבות והמתנדבים האחרות והאחרים היו קצת מופתעות ומופתעים. לאחר מזה השיחה קצת גלשה, והבחור סיפר שהוא היה זה שתיקן למשפחת המלוכה את הבריכה בקיסריה.

לסתום סדקים ולתקן קילקולים יקרים זה לא נעים, אבל לפעמים אין ברירה ומוכרחים. מה שהיה קצת מוזר בסיפור היה שאיש המקצוע הישר סיפר בגילוי לב שהם רוקנו ומילאו את הבריכה ארבע פעמים, שכן העלות לתיקון נפלה על המדינה, אז לא הייתה חובה לבצע את המלאכה בניסיון הראשון, השני או השלישי, ורק אחרי ביזבוז כמות אדירה של מיים שוב ושוב הבעייה נפתרה בניסיון מספר ארבע.

מטבע הדברים, חשבון המיים בקיסריה יצא קצת גבוה, והמדינה ניסתה לסרב לשלם בעבור ההוצאה שאינה ממש באחריותה. נו, טוב. מה שהיה היה. אולי יהייה ג’קוזי מפנק באגף המורשעים המכובדים במתקן כליאה.

קישור למאמר בסרוגים. קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר ב N12,

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן