עיקרה עם תוספת קלה

עיקרה עם תוספת קלה

לאור העובדה העגומה שפה ושם עדיין יש אלימות נוראה, חוסר התחשבות ואפילו שינאה נראה שהתורה ועיקרה עדיין לא ממש פתרו את הבעייה, ואולי צריך קצת לשפץ את עיקרי האמונה.

כמובן שאין בקישור למטה שום כפירה בתורה הקדושה והעתיקה, שכן עיקרה בעצם נכלל בהצעה, רק עם שיפוץ קל כך שתהייה קצת יותר מובנת ויעילה בעבור הקהילה, שלפעמים שוכחת שהיא משפחה.

ברוך השם, אין צורך להמציא את הגלגל שכן חז”לינו זיכרונם לברכה כבר הגו בסוגיה האנושית תקופה ארוכה עד שהעלו את החוכמה הרבה שהצטברה על מגילה שעד היום שרדה, ואפילו נתנה השראה לעוד שתי דתות פופולריות עם מסר עיקרי שהוא בדיוק כשלה.

אומנם, התחשבות, הימנעות מפגיעה וחמלה נחשבים אצלנו להוראה ישירה מהשכינה בכבודה ועצמה, אבל ההיסטוריה הישנה כמו גם הטלוויזיה מראות שלא כל הבורים הרשעים מתחשבים בה.

למעשה, אם לא עוצרים אותם כשהם עוד מזיקים קטנים יש בעולמו זדים המפיצים שנאה במקום לבקש הסדרה, מטפחים איבה לצורכי פוליטיקה, וגורמים נזק רב לסביבה.

אין ברירה יותר טובה אלא לבקש שלום והסדרה אבל באותה שעה ללחום בנחרצות יעילה כנגד שינאה. בלי זה, קצת קשה לקיים חיי קהילה.

מה שעצוב הוא שהלקחים המרים נלמדים, ההיסטוריונים חוקרים, מגלים ומפרשים, ימי הזיכרון מתקיימים, האבלות והאבלים עגומות ועגומים, וללא קשר מידי פעם אנו שוכחים מה קורה כשלא מכבדים את המיצוות ממרומים.

ציטוט:

הכללים שלמטה יכולים להשמע פשוטים, אבל התורה כולה בעצם שם, רק עם פירושים קלים-

לסור מרע, לעשות טוב, לבקש שלום, לכבד את עצמך ואחרים.

לבטא את הרגשות הפנימיים ביושר, אבל מבלי להאשים גורמים חיצוניים.

לעשות כל מה שאפשר, וזה ימנע חרטה וצער.

עד כאן ציטוט, ובקישור יש הסבר, ביאור, פירוש וגם פירוט.

קישור למאמר בשם- עידכונים קלים לכללים הידועים.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “עיקרה עם תוספת קלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן