עיקרה של תורה מוביל להסדרה

עיקרה של תורה מוביל להסדרה

יש רודפי שלום שאני מעריץ, מכבד ואוהב בכל ליבי, אפילו אם הם אנשים טהורים ממוצא ספרדי או רק חצי חצי, בגלל הגן האשכנזי.

סך הכל, האגדה מספרת שגם משפחתו של אבי, שפעם כנראה נולד כזכר אירופי יהודי וצרחני, ברחה מזרחה מאימת איזה אינקיוויזיטור ספרדי אכזרי. לפיכך, סביר שחבוי אצלי איזה גן ישראלי מקורי, אבל לא תמיד הוא קופץ לי.

מה זה בכלל משנה איפה חיו אבותנו? העיקר הוא שאנו עם אחד וכולנו חיים בארצנו. רק צריך שנסתדר בינינו, נכבד את זולתנו ונעשה שלום עם שכנינו, ומייד יוטב לנו. סך הכל, זו עיקרה של תורת עמנו ובמקרה גם החזון של מדינתנו.

חיליק, שבין השאר גם היה סגן יו”ר הכנסת ולא רק מזכ”ל מהולל, ייסד וגם עמד בראש השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי. לפיכך, יתכן שהוא ציוני נבון מאוד שאפילו מבין את הציווי המקראי.

האם ההנהלה החדשה תפעל להשגמת חזון האומה? חיליק ניסה, השקיע מאמץ רב, ועשה עבודת הסברה קשה ויעילה בארץ וגם בגולה, אבל המלאכה טרם הושלמה.

מגילת העמאות תשמור על הציונות

סרבנות ושחיתות אינן חלק מחזון הציונות

קישור למידע אודות חיליק (יחיאיל) בר. מתווה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני הושקה השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי

מקור התמונה

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן