רישעות, ציונות, ארסיות ויהדות

רישעות, ציונות, ארסיות ויהדות

נראה שמצוות הלבנת פנים ברבים והפצת טינה מכפישה, איבה זעופה ושנאה מזיקה לאחרים מאוד מאחדת את הקיצונים, את המורדים בחזון המייסדים ואת הימנים הלאומיים, אלה עם המנהיגים העברייניים שנאשמים בשלל תיקים פליליים.

ציטוט:

“תעמולת ספארי”: השיטה של אנשי נתניהו.

כולנו נתקלים בזה מאז הקמת הממשלה החדשה: חברי הקואליציה זוכים לשלל דימויים והשוואות משפילות לחיות ארסיות • “תעמולת ספארי” היא אסטרטגיה מכוונת שהוצאה מבוידעם מסוכן מאוד • בנט ולפיד צריכים להבין: לעיתים דרוש כוח כדי לשנות את השיח הרעיל.

בטני התכווצה כששמעתי את ח”כ גלית דיסטל מכנה את נפתלי בנט וגדעון סער כ”טפילים על אורגניזם”, רק משום העובדה שהעזו ללכת לממשלת אחדות לאומית בדיוק כפי שעשה שנה לפני כן נתניהו, ששריין אותה למקום העשירי ברשימה לכנסת. אם ראש הממשלה ושר המשפטים החדשים מכונים “טפילים” על ידי אשת אמונו של נתניהו, מי ימנע משותפו הנצחי, ח”כ מאיר פורוש, לכנות את חבר הכנסת החדש גלעד קריב כ”חזיר הפושט טלפיים”, רק משום שתפיסת היהדות שלו שונה.

כמו יד מכוונת מלמעלה החלו צרורות של דימויים והשוואת משפילות באמצעות כרזות המופצות בקבוצות התמיכה של נתניהו, בהם נראים בנט ושקד כקופים מכוערים. יאיר נתניהו הצמיד בקביעות אימוג’י של נחש לכל איזכור של גדעון סער, ובני גנץ זכה לתיאור המשפיל כלא שפוי.

לצד המוטיב החוזר של הצגת יריבים פוליטיים כחיות מסוכנות או כמי ששפיותם מוטלת בספק, וכסכנה לקיומה של המדינה, פועל מוטיב נוסף המשתמש בהקטנת הצד השני באמצעות מיזוגניה ושוביניזם כפי שבאה לידי ביטוי נגד ח”כ עידית סילמן. סילמן היא אישה בת 40 ואם ל-3 ילדים הנדרשת מצד יריביה להתנגד כ”ילדה טובה” או “ילדה קטנה”.

עד כאן ציטוט שלכאורה מעיד על זדוניות, ארסיות, תוקפנות ורישעות, שהן לא ממש מצוות כשרות מהיהדות. למעשה, כאלה תופעות בעצם מצביעות על עבריינות, נכלוליות וחוסר התחשבות.

מי השוגה שפעם אמר ששנאה לכאורה מאחדת את המחנה? למעשה הוא לגמרי טועה שכן היא מזיקה, פוגעת ומרושעת, ואף אחד לא נהנה מזה.

ציטוט:

נתן אשל: “מירי רגב בהמה, השנאה מאחדת את המחנה”
מקורבו של נתניהו אמר בשיחה שהוקלטה עם גורם מקצועי שרצה לשכור את שירותיו: “הציבור הלא-אשכנזי שונא הכול”. על שרת התרבות אמר: “מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת, זה שהיא בהמה בכלל”

עד כאן ציטוט שאולי מסביר שרישעות ונכלוליות הן תופעות פוגעניות שכנראה שייכות לעבריינות, כוחנות, אלימות, בורות, ארסיות, זדוניות ותוקפנות, אבל לא ליהדות, לציונות או לתרבות.

קישור למאמר ב N12.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

מערכת העיתון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן