רעיון ישן שוב על השולחן

רעיון ישן שוב על השולחן

גילוי נאות: לפני הרבה שנים אזרחים זוטרים שהם במקרה גם קצת חוצפניים ודעתניים העזו לנסות להזהיר את יאיר אצלו בקיר שלא לחבור לעבריינים סדרתיים. אחרי שזה למרבה הצער קרה, הוצע לו לפחות לבקש מהנאשם בפלילים משא ומתן להסדר עם השכנים ושוויון בנטל, שכן בעיקרון אנו דמוקרטים שוויוניים.

יאיר הוסיף לרשימה דרישה לצימצום מספר השרים, החשוד הסכים לשלושת התנאים וקואליציה חדשה קמה לכמה חודשים. ההרכב המופלא החזיק מעמד עד שהכזבן הנכלולי העיף את קרי, אחרי ניסיונות נואשים ורציפים של אובמה להגיע להסכמים, לפיד נבגד ופוטר במפתיע בתירוצים תמוהים שאינם לגמרי מבוססים אלא אולי על פחדים לא מבוססים, והנוכל החזיר לחיקו החמים את הסחטנים הנאמנים בשחורים.

הנה ציטוט ממאמר ישן, שכולל ציטוט ודעה של איזה דעתן פטפטן:

לעניות דעתי צריך לתקן טעויות בנות הרבה שנים שהתחילו עם בן גוריון, לחצים קואליציוניים סחטניים שהפכו שגרתיים, ו 400 אברכים שסירבו לקחת רובים ולהלחם במלחמת העצמאות באומץ עם שאר החיילים.

ציטוט:

ליצמן באולטימטום: אם תוך שבוע לא יידחה חוק הגיוס – אתפטר מהממשלה.

רק בתחילת השבוע הצהיר ראש הממשלה נתניהו כי הוא מקווה להעביר את חוק הגיוס עד תום מושב הכנסת הנוכחי בשבוע הבא. אלא שסגן שר הבריאות משגר אולטימטום לנתניהו.

“הוא לא מאיים על רה”מ או על בג”ץ. זו הוראת מועצת גדולי התורה”, אמרו בסביבתו של ליצמן.

עד כאן ציטוט מאיום וסחטנות.

אין צורך לתת לעבריינים זמן להסתגל לציות לחוקים. אין סיבה לחייב את כל החילונים לעלות על מדים ורק לדרוש ציות לחוקים מקומץ זעום וזעוף של אברכים כשירים. אומנם זה עדיף ממצב בו כל החרדים משתמטים, אבל לגייס רק כמה אלפים במהלך הרבה שנים לא ממש יעשה את הדברים לגמרי שוויוניים.

שיתגייסו נא כבר עכשיו כל האברכים האנטי ציוניים לשרת שירות לאומי בבתי חולים, בעזרה למורים, במוסדות סיעודיים, עם קשישים, במתן חמלה, סעד ורחמים לניצולי שואה עריריים או בסיוע לגננות שמנסות להשתלט על עדר עוללים בגנים שמלאים בצעצועים צבעוניים.

הייתי גם מזמין את הישראלים הערבים, שלצערי גם הם לא ממש ציוניים, לשרת בקהילה שלהם את האזרחים הנזקקים, והשירות הלאומי יעזור לשני המיעוטים הללו להשתלב בחיים האזרחיים, ללמוד קצת על החיים ולחוש שווים.

אני מבין שהרבנים והעסקנים המזוקנים מאוד מתנגדים, מאיימים ורוטנים, וזה לגמרי ברור שכן הם יאבדו תלמידים צייתניים לשלוש שנים ויפסידו תקציבים. מה לעשות. זה בדיוק מה שעובר על החילונים, והם מסתדרים.

מצד שני, חשוב שהעסקנים בשחורים יבינו שצריך לפעמים לא רק לחשוב על מזומנים ולחרוד מקצת הפסדים אישיים אלא גם לשקול את טובת הכלל, להרהר בשותפות גורל ולתרום למדינת היהודים. סך הכל, נדמה לי שמצוות ואהבת לרעך כמוך כוללת גם יהודים חילוניים.

עד כאן ציטוט עם ציטוט.

כמובן שבזמן ששלטה כאן עבריינות, השתמטות, סחטנות ונכלוליות לא היה שום סיכוי לקדם יוזמות דמוקרטיות שיתקנו עיוות.

לאחרונה הנושא שוב הועלה לתשומת ליבה של הפרהסיה העסוקה, ולמרבה הפליאה והשמחה למחרת פורסם שהנושא הגיע לדיון בממשלה. ההסבר למטה.

עוד ציטוט עם ציטוט:

הרמב”ם כותב ברוח זו דברים קשים במשנה תורה:[4] “כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא“.

לפי שאסור ליהנות בדברי תורה בעולם הזה. אמרו חכמים: כל הנהנה מדברי תורה נטל חייו מן העולם. ועוד ציוו ואמרו: לא תעשם עטרה להתגדל בהם ולא קרדום לחפור בהם.

ועוד ציוו ואמרו: אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות. וכל תורה שאין עימה מלאכה סופה בטלה, וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות…”

עד כאן ציטוט שלמרבה הצער מתאר את המציאות.

חשוב לעזור למי שמתקשה בהבנת המקרא, אחרת חלילה יש סכנה שתהייה תסבוכת קלה עם ועדת הקבלה בעולם הבא.

שירות לאומי הוא פיתרון הגיוני לכל מיעוט ישראלי שאינו ציוני אבל למרבה הצער חי במשטר דמוקרטי ושוויוני.

בהחלט אפשר לסייע בתחום החינוכי, הסיעודי, החקלאי, התעשייתי והרפואי. לא כולם חייבים וחייבות להיות קרביים ואמיצים, ובכל זאת ניתן לתרום לאחרים בלי להיות בדלנים, טפיליים, נצלניים, חמדניים ומנותקים.

בשלב הבא יש לנתק את הדת מהמדינה, ובכך למנוע שגיאה חמורה שחלילה תמנע מקהילה גדולה להנות מחיי הנצח בעולם הבא.

מי יודע? אולי הרמב”ם יציל את הדמוקרטיה הישראלית והקהילה הכשרה כולה תפלוט אנחת רווחה גדולה שכן תימנע בעייה חמורה עם ההשגחה העליונה?

עד כאן עוד ציטוט עם ציטוט, והנה אחד אחרון טרי ורענן שממש מעורר אופטימיות, אבל בזהירות:

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ הודיעו כי יקימו צוות שיבחן את הסדרי השירות בצה”ל ובשירות הלאומי אזרחי. בהודעה הרשמית נכתב כי “הצוות הבין-משרדי יבנה מתווה חדש, רחב ועדכני לשירות, התואם את צורכי הביטחון, המשק והחברה בישראל על מגוון קבוצות האוכלוסייה בה, וישקף הסכמה לאומית רחבה”. בוועדה ישתתפו נציגים ממשרדי המשפטים, האוצר, הכלכלה, השוויון החברתי, הביטחון ומשרד ראש הממשלה, וכן נציגים מצה”ל ומהרשות לשירות לאומי.

עד כאן ציטוט שכאמור מעורר עליצות, אבל זה אולי רק בגלל שכנראה יהייה ניסיון.לתקן טעות עתיקה ולשפר את המציאות.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- שוויון הוא רעיון נכון.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן