שר המשפטים לוחם בחוקים?

שר המשפטים לוחם בחוקים?

גם בדמוקרטיה מכבדים את החוק מהתורה, והוא ולא הפרהסיה אומר את המילה האחרונה. למעשה, האל שלנו מאוד כעס על מי שפעם העדיף אלוהי שווא בצורת עגל מוזהב על פניו, וחטא.

ציטוט:

לוין מגבש יוזמה נגד נבצרות נתניהו: “ניסיון הדחה של רה”מ מכהן”
שר המשפטים, שתקף בחריפות את החלטת בג”ץ להורות להשיב לעתירה שדורשת להוציא את רה”מ נתניהו לנבצרות, גיבש הצעות ממספר שרים – אך לא ברור מתי היוזמה תצא לפועל.

עד כאן ציטוט.

מי שמשתף פעולה עם הפושע לא מכיר את הסיפור העתיק עם הלקח שכבר מזמן הוא לגמרי ברור? החוק לא נקבע על ידי מצבי הרוח המשתנים של הציבור. חוץ מזה, חמדנות, כזבנות, אנוכיות, אטימות, גזענות, אלימות ועבריינות אינן חלק מעיקרי היהדות.

בנוסף, קיום הליך פלילי לעבריינים סידרתיים הוא דבר חוקי ולגמרי שגרתי. שר המשפטים זועק ומתלונן שהפושע הסידרתי שמנהל אותו חש איום קיומי? נו טוב. מה לעשות. אולי העבריין הנכלולי לא היה צריך להפר את החוק הישראלי באופן שגרתי לצורך אנוכי. למעשה, לכשל המוסרי הזה רק הוא עצמו אחראי.

אם קיים סיכוי ממשי שהעבריין הסידרתי יתבקש לכבד את החוק ואת ההתחייבות שהוא נתן בכתב להימנע מעיסוק בעניינו המשפטי, זה לא יהייה מפליא אלא אך טיבעי. סך הכל, החזון הלאומי אינו המלכת פושע פלילי.

בתורה כתוב- סור מרע, עשה טוב, בקש שלום ורדפהו. לפיכך, מי שעושה רע, מסרב להסדרה, מסתבך עד צוואר בשלל כיתבי אשמה ואז מנסה לשנות חוקים כדי להמלט מהרשעה לא ממש מראה כבוד להמלצה הכתובה.

בעברית קלה, הכנופיה זועקת שהיא נרדפת על ידי החוק רק בגלל שהיא חטאה ופשעה. למרבה הצער הדבר המוזר אינו הלצה עצובה או בדיחה גרועה אלא מציאות עגומה ופגומה שיש לתקנה ללא השהייה, וזאת למען שלומה ובטיחותה של האומה שכבר מספיק סבלה.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- כנופיה עבריינית וחוקי האומה העברית. קישור למאמר בשם- הדמוקרטיה תגבר על הקמים לכלותה. קישור למאמר בשם- המערכה תסתיים במפלת הכנופיה. קישור למאמר בשם- יש סבירות לניבצרות? קישור למאמר בשם- פרק היסטורי עגמומי ולקח לאומי. קישור למאמר בשם- החזון הלאומי הפך לכשל מוסרי? 

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן