תוכנית הגיונית שאינה עבריינית

תוכנית הגיונית שאינה עבריינית

לארצות הברית יש תוכנית מדינית נפלאה שמשום מה מאוד דומה לחזונה של הדמוקרטיה העברית, זו שעל הנהגתה השתלטה כנופייה עבריינית, סרבנית ומרדנית.

ציטוט:

לחשוף את הבלוף של איראן, וגם את זה של נתניהו | זו “דוקטרינת ביידן” למזרח התיכון.
במאמר דעה ב”ניו יורק טיימס” חושף הפרשן הבכיר תומאס פרידמן את התוכנית של ביידן, שתוביל לשינוי אסטרטגי מהותי באזור. בין היתר היא תכלול הכרה במדינה פלסטינית, נרמול יחסים בין ישראל לסעודיה ועמידה נחושה מול איראן. בשביל אלה ביידן ייאלץ “לחשוף את הבלוף של נתניהו”, שבאנגלית לוחש לנשיא כי ישקול אפשרות למדינה פלסטינית מפורזת – ובעברית אומר בדיוק את ההיפך.

עד כאן צייטוט.

בקיצור, אמריקה מזכירה לנו שישראל הסכימה לתוכנית החלוקה לפני שהותקפה מכל צידיה וניצחה את הקמים לכלותה.

החזון לציון הוא לבית לאומי עצמאי, שיוויון והסדר שלום אזורי שיביא ביטחון. שנאה אינה עיקרה של תורה, ומלחמה מובילה לשכול ויגון. מסיבה זו, חיוני למצוא פיתרון שיביא הקלה למזרח התיכון.

כמובן שהסרבנים, השונאים אחרים, הקיצונים והמרווחים מעימותים מדממים ועצובים ינסו לתקוע מקלות נפיצים בגלגלים, אבל שלום הוא מיצווה ממרומים, וזה בכתובים.

למרבה המזל, אפילו שהפושע הסידרתי לא פועל להגשים את החזון הלאומי אלא בעיקר כדי להציל את עצמו מהרשעה וישיבה בתא אפלולי, הנשיא האמריקאי הוא ציוני נבון, אחראי ומוסרי.

הערה אחרונה: את האיור בעבור המאמר שלחה למערכת כתבתנו בינה, שהיא בעצם רק מכונה שחשמל בעורקיה ואין לה דיעה משל עצמה. במציאות, כבוד הנשיא אינו גיבור מצוייר במדים כחולים אלא אדם אמיתי שלובש חליפה וגם עניבה, ושערו מסופר.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- הכנופייה מתנגדת לחזון המדינה? קישור למאמר בשם- מרד בחזון לציון יביא אסון.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן