בני דודים, אחים ומחקרים

בני דודים, אחים ומחקרים

במציאות, זו שאינה תוצאה של טעות או הסתה גזענית פסולה אלא גילוי מעניין של מחקר מדעי מקיף שנעשה ברצינות, מסתבר שרוב תושבי הארץ באמת חיו בה אלפי שנים. זה נכון לפחות מאז החורבן שגרמו הרומאים למורדים הקיצונים שבאיוולתם מלאת השנאה חוללו לנו אסונות לאומיים.

משמעות הדבר היא שהפליטים, העקורות, המהגרות והשורדים ששבו למולדת העתיקה פגשו כאן את חלקו של העם שלא עזב את הארץ מעולם, אבל לפני אלף שנה בא כיבוש אכזר והוא אוסלם.

כמו בטרגדיה יוונית עצובה, המקומיים ראו באחיהם השבים עוד גל של פולשים זרים, והיהודים הנרדפים חשבו בשגגה שמי שחי כאן מזה אלפי שנה הוא כנראה אינדיאני שבא מאמריקה.

נו, טוב. רוב המריבות בעולם נגרמות בגלל אי הבנה וחוסר מוכנות זועפת או נעלבת לשבת בנחת ולדון בהסדרה.

יעזור אם שוב יוסבר ליהודים ולפלסטינים שיש לנו גנים משותפים שמראים שכולנו בעצם בני שניים עשר השבטים? מקסימום, אולי אפשר להסביר שבקשת שלום והימנעות מפגיעה הן מצוות מרכזיות אצל כולנו בכתובים, ושלא ראוי לעולל לאחרים את מה שלך לא היה נעים. למעשה, גם זה בעצם יכול להוביל לשיפורים דמוקרטיים נפלאים.

ציטוט:

כתבה של ניסים מוסק בערוץ 1

לפי מחקרים- גנטיים, אנרתופולוגי, היסטורי-דמוגרפי וגיאורפי-היסטורי, 80%-90% מהפלשתינאים ממערב לירדן הם ממוצא של עם ישראל.

עד כאן ציטוט בעל משמעות וחשיבות.

כששני הצדדים יבינו שהם עוסקים כבר המון שנים במריבות אחים שמותירות אלמנות ויתומים במקום לקיים את הכתוב במגילה שהקימה דמוקרטיה ליהודים אולי נפסיק לשנוא ויבואו הסדרים. סך הכך, שלום ורגיעה מביאים פריחה, רגיעה ושלווה, וזה הרבה יותר נעים.

בעזרת הרב חסדו השוכן במרומים בעוד שבועות ספורים נדון באפשרות להגשים את חזון המייסדים. האם נסכים לעשות שלום עם הסעודים ולהגיע לפשרה הגונה עם כל השכנים המקומיים?

הרבה מידי זמן האומה שכבר מספיק סבלה לחמה על קיומה בהתמדה. זה מתרחש עד עתה, בכול דור ודור ומאז היוולדה של המדינה. אולי הגיעה השעה להפוך את החרב למחרשה או למוצרי השקייה שיפריחו בסעודיה את השממה?

קישור לכתבה ביוטיוב מקורם של הפלסטינאיים הוא מעם ישראל. קישור למאמר בשם- התקווה האחרונה. קישור למאמר בשם- המתון המרכזי הוא גם דמוקרט ציוני? קישור למאמר בשם- החזון לציון ובוגר תיכון. קישור למאמר בשם- בדמוקרטיה כולם שווים, גם המיעוטים? קישור למאמר בשם- זה לא יגמר עד שהעבריין יעצר.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן