בעייה של בינה

בעייה של בינה

יודעי דבר מספרים למאמינים שבסוף לכאורה תבוא תשובה מלאה, אבל בגלל שהורינו החוטאים רק נתנו בגן נגיסה קטנה יתכן שגם הצאצאים אינם יודעים מה יהייה תוכנה.

אגדה עתיקה ממסופוטומיה שהיגרה לתורה ועלתה עם אברהם מעיראק ארצה מספרת שאיוב האומלל והמתוסכל פעם ניסה לשאול את השכינה- למה, אבל הוסבר לו בנימוס שאין שום סיכוי שיבין דברים מורכבים ומסובכים בעולמה, שכן הוא נוצר ברצונה כשבקודקודו אין מספיק בינה.

היום התוהים והנבוכים כבר לא ניגשים לרב ידוע עם תרומה נדיבה לצדקה כדי לבקש עיצה, למצוא פיתרון לבעייה או להבין סוגייה סבוכה. מספיק להקיש על כמה כפתורים קטנים ומייד עולות למסך יותר מידי תשובות לכל מה ששואלים.

עוד לפני בואה הפיתאומי של בינה חכמה ונטולת חמלה לזירה כבר היה אפשר לחפש תשובות לשאלות פילוסופיות מעניינות בעזרת לחיצה קלה.

כשפעם שאלתי את הרב גוגל – למה? הוא מייד ענה ואף נתן דוגמה, וחשתי פליאה רבה. האמת? מאוד הופתעתי מהתשובה הקצרה, אבל אז הבטתי בתמונה והבנתי שהיא לגמרי נכונה.

מסתבר שהסיבה לקיומו של כל היקום המופלא והבילתי נודע היא גמל קטן שהיגר לדרום אמריקה. עד היום הייתי בטוח שהעולם נברא בגלל אלפקה שעירה, אבל גוגל גילה לי שזו בעצם הייתה למה.

קישור למושג- למה בויקיפדיה. קישור למאמר בשם- למה? ככה. קישור לנעימה בשם- כשנבוא.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן