הדמוקרטיה למכירה?

הדמוקרטיה למכירה?

מזה זמן רוב הציבור בישראל מביט בהנהגת המדינה בהשתאות מודאגת ומלאת חרדה.

הכנופייה העבריינית שודדת את הקופה, מזיקה לכלכלה, מסכנת את מצב האומה, מנסה לרמוס את הדמוקרטיה ולדרוס את חוקיה, וכל זאת במאמץ לחלץ פושע סידרתי מהרשעה. מה הפלא שיש לפרהסיה המרומה תחושה מעורבת של תדהמה, אכזבה, חימה ועוגמה?

חוץ מזה, יש דיווחים מטרידים שמספרים שכוחות עשירים מאמריקה קנו את חזון המדינה מפוליטיקאים ששיתפו פעולה, וזה מעורר קצת דאגה, שלא לומר חרדה קיומית עזה או חלחלה.

ציטוט:

מי מממן את פורום קהלת? התחקיר המטלטל של כאן 11.
תוכנית התחקירים של התאגיד “זמן אמת” תפרסם מסמך טלוויזיוני מסעיר שיעסוק במכון המחקר שעלה לאחרונה לכותרות • ד”ר מיכאל שראל, הכלכלן הראשי שיצא נגד הרפורמה המשפטית, צפוי להתייחס לראשונה להחלטתו לצאת נגד הגוף שבו הוא עובד • וגם: האנשים שעומדים מאחורי הקלעים של הצעות המדיניות שמשפיעות על בכירי הממשלה.

ציטוט:

מאיפה הכסף? 

נתניהו: 29 תרומות – כולן מחו”ל.

עד כאן ציטוט.

מי ידעה או ידע שמישהו קנה בממון רב שליטה במדינה, שבטעות סבורה שהיא דמוקרטיה חופשיה?

לפי מה שתואר בכתבה של כאן חדשות, פורום קוהלת דאג שיהייה פיקוח, מיסוי והגבלה על תרומות לאירגונים שמקדמים שלום והסדרים ככתוב בחזון המייסדים, אבל אין שום בעייה אם פוליטיקאים או גופים ימניים וסרבניים יקבלו סכומים אדירים מגומי חוץ עלומים, נדיבים וביישניים.

במילים אחרות, עכשיו כבר קצת יותר ברור מי הגורם הזר שלכאורה קנה שיתוף פעולה או שתיקה, אבל רק מבחן התוצאה יקבע אם הדבר היה טוב לדמוקרטיה.

על פניו, שיתוף פעולה עם גורם זר כנגד חוקי המדינה בעבור עמלה שמנה עשוי להחשב למעשה של בגידה, וזו בעייה שעונש די חמור בצידה.

מי שנשבע לשמור אמונים לחוקי המדינה לא אמור לפעול כסוכן קנוי של איזה קבוצה משונה ועשירה ממדינה רחוקה. לא כך עובדת דמוקרטיה, שאינה למכירה. מי יודע? אולי המחאה האזרחית תסביר את הנקודה.

לא בטוח שיתן לסמוך על שומרי הסף שיגנו על הדמוקרטיה, שכן במבחן התוצאה הם לא ממש עשו את העבודה, ולכן עד עתה יש פושע עם כנופייה עבריינית ומזיקה בשררה. מעניין למה.

יש הסבורים שזו תוצאה של אהדה עמוקה והערצה למי שחטא, ואחרים חושבים שאולי הייתה סחיטה שאינה כשרה, או שסתם ניתנו לכל מיני אנשים דמי שתיקה נדיבים.

קישור למאמר בישראל היום. קישור למאמר בשם- השמירה בוטלה? קישור למאמר בשם- מי ידע שהעבריין הוא פושע? קישור למאמר בשם- סחיטה כשרה או אהדה לפשע? קישור למאמר בשם- יש שפוטים בירושלים? קישור למאמר בשם- הצבעה במליאה תפתור את הבעייה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “הדמוקרטיה למכירה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן