הספרדים שכחו מה זה להיות נוצרים?

הספרדים שכחו מה זה להיות נוצרים?

גרמניה הדמוקרטית והחופשיה לקחה אחריות מלאה על זוועות השואה שגרם מימשל מלא שינאה, היא ביקשה סליחה ועד היום עושה ככל יכולתה לסייע לאומה שכבר מספיק סבלה.

לעומתה, ספרד מעולם לא סיפרה לנו שמעשי האינקיוויזיציה, ההתעמרות, ההתעללות, הרציחות והגירוש של קהילה יהודית עצומה, שלא היוותה שום סכנה, היו פשע נורא.

ציטוט:

רה”מ הספרדי שוב תקף – השגרירה זומנה לשיחת נזיפה שנייה בשבוע: “התבטאות מבישה”
פדרו סנצ’ס הרתיח בשבוע שעבר את ישראל, כשאחרי שסייר בבארי וצפה בסרטון הזוועות נסע למעבר רפיח והאשים את צה”ל בהרג חסר הבחנה. ישראל וספרד זימנו את השגרירות זו של זו לשיחות נזיפה, היום הבהיר סנצ’ס שהוא לא חוזר בו: “ספק אם ישראל עומדת בחוק הבינלאומי”.

עד כאן ציטוט.

אולי הגיע הזמן שההנהגה בספרד תיקח יוזמה ותבקש סליחה על מה שנעשה על אדמתה ליהודים ללא סיבה? סך הכל, המעשים מאוד פגעו והזיקו ליהודים, שבשם הדת והמלכות הפכו לפליטים מגורשים, מעונים אומללים או למתים דוממים.

לאחרונה ישראל שוב הותקפה על ידי טרוריסטים רצחניים שביצעו באזרחיה טבח ומעשי זוועה. זכותה של המדינה להגן על עצמה, גם בעוצמה.

לעומת שונאיה ומבקשי נפשה, הצבא הישראלי לא מנסה לרצוח נשים או לחסל תינוקות בכוונה. להאשים את הקורבנות על שתגובתם הקשה להתקפה מזוויעה גורמת לפגיעה זו צביעות נוראה.

עם ישראל ממתין כבר יותר מחמש מאות שנים לשמוע שהספרדים מודים שאבותיהם לא ממש נהגו באחיהם כנוצרים רחמניים וסלחניים. לבינתיים הם ביקורתיים, צבועים ומתחסדים. מי יודע? אולי בעתיד זה יקרה. צריך להיות סבלניים.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- שנאת יהודים וערכים מוסריים. קישור למאמר בשם- מאמר קצר שכולל את העיקר. קישור למאמר בשם-קדושת החיים ונטרול סיכונים. קישור למאמר בשם- המלחמה בשנאה חשובה לקהילה. קישור למאמר בשם- כמו היסטוריה, גם הסתה חוזרת על עצמה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.


דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן