הפושע מסתבך עם אמריקה?

הפושע מסתבך עם אמריקה?

לאחר שהתעלם מאזהרות מהרבה גורמים ביטחוניים לגבי הסיכונים וגרם לאסונות נוראיים הנאשם בפלילים פתח במלחמה, לא הצליח להחזיר את החטופות והחטופים אלא בהסדרים, ועד כה לא השמיד את כל האוייבים.

במקום להגיע להסדר שימלא את מיצוות פידיון שבויים הפושע מכריז על רצונו בניצחונות מוחלטים. במילים אחרות, יותר חשוב לו להשמע מרשים מאשר להחזיר אנשים בחיים. היהודים מקדשים את החיים. כנראה שפוליטיקאים נכלוליים ואנוכיים אוחזים ברעיונות אחרים.

יש על השולחן הצעה שתעצור את הלחימה העצימה ותשיב את החטופות והחטופים הבייתה. במקום לשמוח שיש הזדמנות להציל חיים הנאשם בפלילים זומם להמשיך ללחום במקום בו מצטופפים למעלה ממיליון פליטות ועקורים, כולל ילדים וזקנים.

האמריקאים מבקשים שנהייה הגיוניים, שקולים, מוסריים וזהירים, אבל למטרות פוליטיות, כדי לשמור על עמדת שליטה, לעשות רושם על הקיצונים ולחמוק מישיבה מאחורי סורגים העבריין מסרב לכבד את החברים בהם אנו תלויים,

ציטוט:

מחלקת המדינה האמריקנית: פעולה צבאית של ישראל ברפיח תהיה “אסון”
“לא נתמוך בביצוע של פעולה כזאת ללא תכנון רציני ואמין” • “יש לכך ההשלכות מרחיקות לכת על יותר ממיליון בני אדם שמוצאים שם מחסה” • גם דובר הבית הלבן הודיע כי ארה”ב לא תתמוך בפעולה ברפיח.

ארצות הברית הזהירה היום (חמישי) כי כל פעולה צבאית ישראלית ברפיח, שבה מוצאים מחסה יותר ממיליון בני אדם, ללא תכנון או מעט מחשבה תהיה “אסון”.

“לא נתמוך בביצוע של פעולה כזאת ללא תכנון רציני ואמין, שכן יש לזה השלכות מרחיקות לכת על יותר ממיליון בני אדם שמוצאים שם מחסה. בנוסף, צריך לקחת בחשבון את ההשפעות של מהלך צבאי שם על הסיוע ההומניטרי ועל היכולת של אזרחים זרים לעזוב בביטחה את האזור”

עד כאן ציטוט.

חשוב לשים לב לעובדה שראש הכנופייה עלה לבדו לבמה כדי לספר שרק הוא לכאורה ינצח בגבורה מלחמה שאותה לא מנע, ושאין בכוונתו לעצור אותה עד להצלחה מלאה שאולי תסתיר את אחריותו למחדל הנורא. בני וגדי, שרוצים להשיב את החטופים ורק אז לטפל בסיכונים, לא באו כדי לשמש לפושע כתפאורה. מי יודע? אולי זה בגלל שעמדתם שונה?

בכל אופן, אמריקה מבקשת שנכבד את חוקי המלחמה ושנשקול הסדרה שתוביל להקלה גדולה. למרבה הצער נראה שהפושע מתנגד לשמוע, מסרב להמלצה ובכך גורם למדינה בעייה מסוכנת וחמורה.

קישור למאמר בישראל היום. קישור למאמר- מלחמה תדחה הרשעה? קישור למאמר בשם- קדושת החיים ונאשם בפלילים. קישור למאמר בשם- מלחמה לא תביא רגיעה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

4 thoughts on “הפושע מסתבך עם אמריקה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן