חרדות קיומיות ואגדות מפחידות

חרדות קיומיות ואגדות מפחידות

פושע מורשע מונה על ידי עבריין שנאשם בפלילים לפקד על השוטרות והשוטרים. למרבה הצער זו לא התחלה של הלצה עגומה אלא המציאות המרה אפילו שהדבר נשמע קצת תמוה.

לאחרונה יצאה זעקת אזהרה בהולה ומלאת חרדה מהמשטרה.

ציטוט:

קצין טען כי ההפגנה “מזכירה הפיכה אלימה שבסופה המנהיג נשחט”

עד כאן ציטוט.

לכאורה, יש סכנה נוראה לשלומו של ראש הכנופייה, אפילו שבמציאות אין הסתה לפגיעה, אין צרחות של הסתה לקיומה של סכנה נוראה למדינה, ואין איומים בפגיעה בגלל מעשה בגידה מעורר אימה וחימה.

כל מה שרואים בטלוויזיה זה הפגנות דמוקרטיות עם כרזות, נאומים, צעדות, לפידים וכרזות. אין שום ניידות שרופות, אין שוטרות פצועות, ואין שום נזק לבתים או מוסדות. לעומת זאת, לובשי המדים לכאורה מצווים להיות אלימים, כוחניים ואפילו להשתמש באמצעים מסריחים כנגד מפגינות ןמפגינים.

בגלל האמור לעיל יש המון נפגעים אזרחיים, וכל הנעצרים המוכים משוחררים על יחדי שופטות ושופטים. בקיצור, המשטרה מתנהלת קצת כמו במשטרים רודניים.

חוץ מכל האמור שאולי מסביר שאולי יש יותר סכנה מבפנים מאשר מאוייבים חיצוניים, ההיסטוריה מראה בבירור שרק צד אחד במפה הפוליטית אצלנו נוהג להשתמש באלימות כדי להשיג מטרה, כאילו שאיננו חיים בדמוקרטיה, או שהתורה לא אוסרת במפורש על פגיעה אפילו בגלל הבדל בדיעה.

כאשר מבקשים אחדות אולי לא כדאי להשתמש באלימות? למעשה, מי שמנסה להשתמש ביד קשה ובזרוע לקוייה כנגד האומה שכבר מספיק סבלה בדרך כלל הופך להיסטוריה, וזה קרה אפילו להמן הרשע.

קישור למאמר בידיעות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “חרדות קיומיות ואגדות מפחידות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן