יהייה פיקוח על מה שתישא הרוח?

יהייה פיקוח על מה שתישא הרוח?

יש צורך עולמי חיוני, מיידי וקיומי לעצור את תוכנית הגרעין האיראני. חלילה, תהייה למשטר הדתי, המרדני והתוקפני בפרס יכולת לערער את הביטחון האיזורי, המצב יהייה אפילו יותר נוראי.

ציטוט:

אחרי הדוח שקבע שאיראן מתחמקת משאלות: ראש סבא”א הגיע לישראל.
כשברקע המגעים הדועכים לחזרת ארה”ב להסכם הגרעין, רפאל גרוסי הגיע לביקור בזק בארץ. הוא ייפגש עם בנט ועם יו”ר הוועדה לאנרגיה אטומית, שבוע אחרי הדוח שקבע כי טהרן קרובה לכמות אורניום שמספיקה לפצצה ולא נותנת “תשובות אמינות” על האורניום שנמצא ב-3 אתרים לא מוכרזים.

עד כאן ציטוט.

ישראל וארצות הברית כבר אמרו שלאיראן לא יהייה נשק גרעיני באופן פומבי, אבל כנראה קיוו למצוא פתרון דיפלומטי ותרבותי עם המשטר הקיצוני, הנכלולי והמרדני.

מצד שני, המדינות שלפי פרסומים זרים יש להן יכולות די משמעתיות מתואמות, וגם מתאמנות יחד לקראת כל האפשרויות. סך הכל, קצת קשה לנבא מה יקרה באיזור המיזרח תיכוני, שהוא קצת תזזי ופראי, ולכן חשוב להיות מוכן, חמוש, מאומן ועירני.

יש אפשרות שמנהיגי איראן לא מאמינים שהישראלים והאמריקאים רציניים, וזאת זכותם המלאה לעשות משגים סופניים.

לפי כל הסימנים, האיראנים לא ממש רוצים לקבל על עצמם הגבלים, ולכן כנראה שלא תהייה ברירה אלא לעשות בעבורם את התיקונים הנידרשים, אחרת חלילה מאוד יגברו הסיכונים.

נו, טוב. בקלות יהייה ניתן להסביר לעולם הנדהם שנעשו ניסיונות דיפלומטיים מאומצים כדי למנוע מצב מסוכן במשך הרבה זמן, אבל זה לא עזר לשכנע מישטר עקשן. לפיכך, למנוע סכנה ומחוסר ברירה מה שאיים להיות מסוכן לעולם נשלח לפגוש את אללה כענן עשן.

במילים אחרות, אולי יש איומים, כוונות רעות וסכנות, אבל יש גם פתרונות. התורה מרשה לנטרל סיכונים, ומותר להשתמש בכל האמצעים כדי להגן על קדושת החיים מפני זדים אלימים ותוקפניים.

מי בעולם יבכה על חורבנם של האיראנים? הישראלים? האמריקאים? הערבים? האירופים? הסינים? הרוסים שטובחים בשכנים לאחר שכבר השמידו המון סורים? יש בכלל לזדים הללו חברים?

בעזרת פילאי הטכנולוגיה כבר אין צורך להתאמץ שנים ולשלוח מיליונים לתאי גזים בתאי בקר דחוסים כשרוצים לחסל איומים קיומיים. היום מורידים הוראה באמצעים חסויים או רק לוחצים על כמה כפתורים, ותוך זמן יחסית קצר מגיעים הדיווחים, שכנראה גם יעשו קצת כותרות בעיתונים וישלחו מסרים מרהיבים, בוהקים ורועמים לחוצפנים אחרים.

קישור למאמר בידיעות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “יהייה פיקוח על מה שתישא הרוח?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן