יש פוליטיקאים משונים ומסוכנים

יש פוליטיקאים משונים ומסוכנים

מי שקרא להשמיד את עזה בנשק גרעיני, שבאופן רשמי קיומו בכלל ערטילאי, כנראה בעיקר רצה לבטא שנאה עזה, או רצון בנקמה אלימה ואיומה, אולי כדי להדגים אהבה רבה לאומה העתיקה, אבל הוא שגא, טעה וחטא.

ציטוט:

השר אליהו: אטום על עזה “זו דרך אחת”; נתניהו: זה מנותק מהמציאות.

השר מעוצמה יהודית אמר כי ברצועה “אין בלתי מעורבים”, וכי גם אם החטופים ייפגעו, “במלחמה אנחנו משלמים מחירים. למה החיים שלהם חשובים מחיי החיילים או הנרצחים?” נתניהו הכריז כי השעה אותו מישיבות הממשלה, גלנט: “טוב שלא אלו האנשים המופקדים על ביטחון ישראל”

עד כאן ציטוט.

למרבה הצער, הכוונה היפה של השר הניסער בהפרחתה של הצהרה נוראה קצת כשלה, שכן מי שכן רכש השכלה, שמבין קצת במדע ואין לו בורות מדהימה בשל עיסוק יתר בגמרא כנראה יודע שכוח ההרס של כזה אמצעי, אם הוא חלילה קיים במחסן של הנאשם הפלילי, ירעיל את גינת הירקות הפורייה בכל האזור לתקופה מאוד ארוכה.

חוץ מהדאגה לבריאות הירקות, לבני אדם הדבר יחולל שואה, וכידוע ליודעים שמתמצאים בכתובים הקדושים ליהודים אסור לעולל לאחרים מה שלהם לא היה נעים.

למעשה, שימוש איום ומוטעה בפצצת אטום, אם במקרה זוועה נפיצה שכזו נחבאת באיזה מקום מחסה, יגרום לכך שגם לנשום יהייה לנו קצת קשה, שכן הרעלים המסוכנים שנפלטים לאוויר במקום אחד מתפזרים באיזור כולו, וכולם שואפים את זה.

טוב שפרט לכמה אוייבים מבוהלים ועצבניים, אף אחד בעולם או בכנופיית ההנהגה לא לקח את ההכרזה המזעזעת ברצינות, שכן היא קצת לגמרי פסולה, שגוייה והזוייה.

מצד שני, מצויין שהפושע הסידרתי הסביר בנימוס למצהיר הרצחני שהרעיונות שלו מנותקים מהמציאות, שכן הם מבטאים רצחנות קיצונית שאינה מוסרית, הגיונית או אפילו חוקית. ללא קשר, ראש הכנופייה העבריינית לא פיטר את משמיע ההצעה הרצחנית, כנראה מסיבה פוליטית.

מצד שלישי, אולי כדאי לציין שיתכן והעולם לא ממש יתרגש אם בתימן או באיראן יעלה קצת עשן. סך הכל, זה מאוד רחוק מכאן, והגנה עצמית מתירה הפיכת מדבר לשממה אם אין ברירה ויש סכנה.

קישור למאמר בהארץ.קישור למאמר בשם- הטובים נגד הרעים.קישור למאמר בשם-רק בתימן יעלה עשן?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן