סיבה לדאגה

סיבה לדאגה

הנאשם בפלילים שגם חשוד בבגידה בביטחון התושבים בעבור מזומנים דיבר המון על סיכונים קיומיים. למעשה, הוא מאוד נהנה לעשות את ההצגה הזאת במשך שנים מעל במות רמות ולפעמים זכה לתשואות. מצד שני, במבחן התוצאה עכשיו נחשף מחדל נורא שמסכן את המדינה כולה.

למרבה הצער, הפצת פחדים מטרידים ברבים ווידויים אישים לגבי ביעותים לא ממש מנטרלים סיכונים. לפיכך, הזוממים להזיק ליהודים כנראה צחקו למישמע דיברי הבדרנים, אבל עכשיו הם קצת מזיעים, והישראלים מתאמנים, מכינים אמצעים יעילים ומתכוננים.

בזכות מעלליו הרעים של העבריין הסדרתי והחרדתי עכשיו כבר אין ברירה, ואנו נאלצים לשקול צעדים נחושים ומצערים כדי להבטיח את שלומה של מדינת היהודים.

בעברית קלה, במחדליו ועוונותיו הכזבן הנכלולי גרם לנו נזק מדיני, חברתי, כלכלי וגם סיכון ביטחוני משמעותי. כמה טוב שהדמוקרטיה הביסה את העבריין הסדרתי שלכאורה יהפוך לאסיר פלילי בתום ההליך המשפטי.

ציטוט:

הדוח שחושף: לאירן יש מספיק אורניום מועשר להרכיב פצצה גרעינית – בתוך חודש.
דוח מודיעין בריטי שעד לא מזמן היה גלוי רק לבכירים בארגוני ביון במערב, שאת פרטיו הבאנו ב”אולפן שישי”, חושף עד כמה האירנים קרובים לפצצה • בדוח צוין שבטהרן צברו ידע יקר מפז בפיתוח צנטריפוגות מתקדמות – מה ששיפר משמעותית את יכולת העשרת האורניום • ערב השיחות על חידוש הסכם הגרעין, מזהיר בכיר ישראלי: ישראל חייבת יכולת תקיפה משמעותית ואפקטיבית.

עד כאן ציטוט.

טוב שעוד אין ועדת חקירה לגבי פרשת הצוללות. חלילה היינו מגלים ומגלות שאנו חשופים וחשופות לעוד סכנות אפשריות, וחשים או חשות דאגות קלות.

ללא חקירה ממלכתית מעמיקה כנראה שלעולם לא נדע מי סיכן את ביטחונה של האומה בעבור עמלה אישית שמנה בלי שמשרד הביטחון ידע. נו, טוב. אולי עדיין יש תקווה שהממשלה תסכים פעם לבדוק את הפרשה הביטחונית הכי חמורה בתולדות המדינה.

הכותרת שלמעלה נבחרה בכוונת תחילה, שכן לאיראן כנראה יש סיבה לדאגה קיומית קלה. את הבעיות שלנו יפתרו שופטות ושופטים בערכאה, אבל את הסיכונים הרחוקים יתכן שינטרלו בצורה קצת שונה.

קישור למאמר ב- N12. קישור למאמר בשם- הנאשם הפלילי גרם לסיכון לאומי. קישור למאמר בשם- מי אשם? קישור בשם- מי מפקפק שהשעון מתקתק? קישור למאמר בשם- להנחות שגויות יש תוצאות מצערות.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

5 thoughts on “סיבה לדאגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן