סיכסוכים משפחתיים

סיכסוכים משפחתיים

כנראה שלא סתם התורה מספרת לנו על קין והבל, שכן אנשים אחים עלולים לשכוח ממיצוותיו הקדושות של השוכן במרומים ולחטוא בגלל רגשות עזים, ולכן עלינו להיות מאוד זהירים.

ציטוט מעיתון הארץ:

נסעתי בגדה, והרגשתי כמו בימי התנ”ך. ייתכן שהאנשים האלה היו כאן תמיד?

ליישובים פלסטיניים רבים יש שמות דומים לערי המקרא, דומים מדי בשביל שיהיה מדובר בצירוף מקרים. אולי המיתוס שגדלנו עליו לא היה ולא נברא, והארץ בעצם מעולם לא התרוקנה מיושביה?

ציטוט מיוטיוב:

כתבה של ניסים מוסק בערוץ 1. לפי מחקרים- גנטיים, אנרתופולוגי, היסטורי-דמוגרפי וגיאורפי-היסטורי, 80%-90% מהפלשתינאים ממערב לירדן הם ממוצא של עם ישראל.

עד כאן ציטוט.

מאוד עצוב להבין שעם עתיק שרובו הופרד באלימות על ידי הרומאים מאדמתו שב לארצו אחרי אלפי שנים ורואה באחים הנותרים אוייבים ועמלקים. בגלל הסתה וחוסר הבנה גם המקומיים סבורים שהיהודים החוזרים כפליטים ועקורים הם פולשים ולא אחים אבודים.

בעברית קלה, רוב יושבי הארץ המוסלמים הם צאצאי היהודים שאוסלמו בכוח על ידי הערבים לפני אלף שנים, שמתוכן הם גם חיו 400 שנים תחת כיבוש התורכים. על פי מחקרים, רוב הפלסטינים בארץ הם גנטית צאצאי היהודים אבל הם רואים עצמם כערבים כמוסלמים מאז מאות רבות של שנים.

אולי ההבנה שאנו בעצם עם אחד שפעם הופרד יכולה להיות התחלה לפשרה שתעצור את מעגל המלחמה. במילים אחרות, אולי הפלסטינים היום נראים לנו כמו עמלקים מפחידים, אבל הם בעצם צאצאי היהודים שלא גורשו על ידי הרומאים.

סביר שהמקומיים רואים בנו יוונים, רומאים. תורכים, אשורים, בבלים, בריטים וקולוניאליסטים, אבל כנראה שבליבם הם היטב יודעים שיושבי הארץ הקדומים היו יהודים. סך הכל, ירושלים מוזכרת בתורת היהודים המון פעמים אבל לא מדובר שם על מקומות שקדושים למוסלמים, שנמצאים במכה ומדינה אצל הסעודים.

חינוך יכול מאוד לעזור לעצב את מה שאנשים מאמינים וחושבים, ויש לדיווח שלעיל הוכחות ממחקרים מדעיים. אין באמת סיבה לחזור על סיפור קין והבל שכן ניתן להפיק לקחים ולשנות הרגלים.

קישור למאמר מהארץ. קישור ליוטיוב. קישור למאמר בשם- בני הדודים הם בעצם אחים. קישור למאמר בשם- בני דודים, אחים ומחקרים. קישור למאמר בשם- הדמוקרטיה לא מאמינה בשנאה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

מערכת העיתון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן