בתום הלחימה תיוושע גם הדמוקרטיה

בתום הלחימה תיוושע גם הדמוקרטיה

נראה שהעם מאס בנאשם. סך הכל, הפושע הסידרתי ניסה לרמוס את הדמוקרטיה ולרמוס את חוקיה כדי למלט עצמו מהרשעה, התעלם משלל אזהרות לגבי סכנה מהצבא, ובא לאומה אסון מזעזע.

מצד שני, אנחנו נמצאים במלחמה והחטופות והחטופים עוד לא הוחזרו הבייתה. מסיבה זו קצת קשה לנהל מערכת בחירות שתושיע את המדינה מהפוגעים בה, בחזונה, חוקיה ודרכה.

בקיצור, יש צורך לסייע לאומה בעת צרה, לפעול למען פידיון שבויים בגלל קדושת החיים, וגם לנטרל איומים כדי שלא יהיו סיכונים. עיניינים פוליטיים וסיבוכים אישיים של עבריינים פחות חשובים כשהתותחים רועמים.

ציטוט:

גנץ למפגינים: “צריך להגיע לבחירות בצורה המהירה והמוסכמת ביותר”

“אני לא מפחד לצאת לבחירות… הייתי שמח לצאת לבחירות, אבל זה לא העניין – צריך להביא את החטופים הביתה, זה הדבר הכי חשוב. יש שתי אפשרויות – שאני אישאר שם בשביל להילחם על זה, או שאני אצא משם וזה לא יקרה”.

עד כאן ציטוט.

למרבה הצער, נראה שבהנהלה יש חילוקי דיעות מהותיים לגבי סדר הדברים. הפושע וחברי הכנופייה בעיקר רוצים תמונת ניצחון בלי לעשות חשבון לחיי אדם במטרה להרשים את ההמון. סך הכל, במשמרת שלהם התרחש אסון מלא יגון, ואולי הם סבורים שהכרזות מפוצצות מעל ערים חרבות ישכיחו זאת מהזיכרון.

לעומת הגישה הכוחנית, הלוחמנית, הנכלולית והסרבנית, להנהלה חברו קצינים אחראיים מהאופוזיציה שמאמינים שיש חובה מוסרית קודם להציל חיים ורק אז לטפל בסיכונים, ללא קשר אם הדבר יקח חודשים או שנים. סך הכל, גם ציונים דמוקרטים וחילוניים יודעים שיהודים מצווים לפדות שבויים בשל קדושת החיים.

בדמוקרטיה לציבור יש יכולת לבחור בנציגים שינהלו בעבורו את עינייני המדינה בצורה אחראית, שיוויונית, מוסרית, אמינה וטובה.

סביר שישראל בקרוב תקיים את ההליך המרגש, שאצלנו הוא לגמרי שיגרה, ויתכן שהציונות תשוב לנתיבה לאחר הסתה לשנאה שגרמה לנזק איום ונורא.

בשלב זה בעיקר ברור מי אחראי לבעייה חמורה שטרם נפתרה, ומי מנסה לפעול למען המדינה ולפי התורה.

הערה אחרונה: את התמונה ההזוייה למאמר שלחה אלינו בינה, שהיא בעצם מכונה שזיוף איורים הוא מומחיותה. במציאות הפושע אוהב טעמים אחרים בגלידה.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בשם- רשעים, פידיון שבויים וקדושת החיים. קישור למאמר בשם- חבר כנופייה חושף את הרמייה. קישור למאמר בשם- ניצחון יביא כישלון ויגון? קישור למאמר בשם- הסדרים יותר נעימים מעימותים. קישור למאמר בשם-מהמרים בחיים של אחרים. קישור למאמר בשם- קדושת החיים ונאשם בפלילים. קישור למאמר בשם- מלחמה לא תביא רגיעה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “בתום הלחימה תיוושע גם הדמוקרטיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן