הגנה עצמית והסדרה אזורית

הגנה עצמית והסדרה אזורית

התלמוד הבבלי מסביר שלפעמים אין ברירה, והאימרה הידועה מתחילה במילים- הקם להרגך. במילים אחרות, אסור לנו לרצוח ולהזיק אבל מותר לפעול בנחישות קטלנית להגנה עצמית.

ציטוט:

ביהדות, הבא להורגך השכם להורגו הוא כלל מוסרי שמשמעותו כי לאדם מותר להתגונן ולהציל את חייו במחיר חיי מי שמסכן אותו, כהגנה עצמית. כלל זה אמור בין ביחס לאדם המאוים ובין ביחס לאדם שלישי שיכול להקדים ולהרוג את מי שרוצה להרוג אדם אחר.

עד כאן ציטוט.

בקשת שלום היא מצווה חשובה מהתורה הקדושה, ממש כמו הימנעות מפגיעה, רצח או גניבה, אבל לא תמיד אפשר לדבר בהיגיון עם מי שאחוז שיגעון או מאמין בחזון שכולל שנאה, אלימות ומדון.

התורה והמגילה שהקימה את המדינה ממליצות לבקש הסדרה, לנהוג כבוד בכל הברואים שיצרה השכינה, ולהימנע מאפלייה ושנאה שחלילה יובילו למלחמה.

מי שמוכן לחיות לצידנו מוזמן, אהלן וסהלן. קיצונים רצחניים ששואפים להשמידנו ולהיות כאן במקומנו שמים עצמם במצב מאוד מסוכן.

התשובה ארוכת הטווח לשנאה שמובילה לפגיעה היא הידברות רגועה. מצד שני, חיוני לנטרל סכנה ולכבות שריפה לפני שניתן לגשת לפתרון הבעייה.

קישור לויקיפדיה. קישור למאמר בשם- הרבה דם נשפך לחינם. קישור למאמר בשם- הפושע והלקוייה מזיקים למדינה. קישור למאמר בשם- האומה כבר מספיק סבלה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן