טעות, התנצלות, הגינות ובגרות

טעות, התנצלות, הגינות ובגרות

לקיחת אחריות על טעות מעידה על בגרות, הגינות ומוסריות.

למרבה הצער, הנאשם בשלל כיתבי אשמה שלעת עתה עדיין שולט במדינה לא מעז לנהוג כמו שחקנית אמריקאית שקצת התבגרה, הכחימה, למדה, התעשתה, התנצלה ותיקנה.

ציטוט:

אחרי שהסוכנות שלה פיטרה אותה, השחקנית סוזן סרנדון התנצלה על האמירה האנטישמית שלה, לפיה “יש הרבה אנשים שחוששים להיות יהודים בזמן הזה, וזוכים לטעום איך זה מרגיש להיות מוסלמי במדינה הזו”, והודתה כי מדובר ב”טעות איומה”, כדבריה. ההתבטאות המקוממת של סרנדון נאמרה בעצרת פרו פלסטינית בניו יורק לפני כשבועיים, כשההקשר היה העלייה בפשעי שנאה נגד יהודים.

“הניסוח הזה היה טעות איומה, והוא מרמז שעד לאחרונה יהודים לא חוו רדיפה, כשבעצם ההיפך הוא הנכון. כפי שכולנו יודעים, ממאות שנים של דיכוי ורצח עם באירופה ועד לטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, יהודים מכירים היטב אפליה ואלימות דתית שממשיכה עד היום”, כתבה סרנדון באינסטגרם, והוסיפה כי היא “מתחרטת עמוקות על סילוף המציאות”.

לדבריה, הכוונה שלה הייתה להביע סולידריות עם המאבק בקנאות מכל הסוגים, והיא התנצלה על כישלונה לעשות זאת. לצד זאת, היא הוסיפה: “אמשיך במחויבות שלי לשלום, אמת, צדק וחמלה לכל בני האדם.

עד כאן ציטוט מעורר התפעלות.

יפה והגון מצידה של השחקנית לבדוק את העובדות, להבין שהיהודים סבלו יותר מכל העמים במשך המון דורות, ואז להעיז להודות שהיא דיברה שטויות ולהשמיע התנצלויות.

זה בעצם כלל לא חשוב מי סבל יותר, אבל חיוני למנוע סבל אנושי מצער ולנסות להסתדר. כדי להיות אנושיים אנו חייבים להיות בני אדם, וזו מיצווה מימרומים.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בשם- הספרדים שכחו מה זה להיות נוצרים? קישור למאמר בשם- שנאת יהודים וערכים מוסריים. קישור למאמר בשם- מאמר קצר שכולל את העיקר. קישור למאמר בשם-קדושת החיים ונטרול סיכונים. קישור למאמר בשם- המלחמה בשנאה חשובה לקהילה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

מערכת העיתון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן