להתאדות או לא להתאדות?

להתאדות או לא להתאדות?

אולי זה נכון שאין חדש תחת השמש אבל גם לא משעמם במזרח התיכון. מי יודע? אולי זה בגלל ההיסטוריה המקומית, המזון הבריא או החום, אבל כל יום קצת שונה מאמש.

בחיים לפעמים עולות שאלות מסובכות וקשות שמעוררות התלבטויות, ולא את כל התשובות אנו יודעים ויודעות.

ציטוט:

הדילמה שניצבת כעת לפני איראן — האם חמאס שווה את הסיכון?

חמאס העניק לאיראן אחיזה במרחב הפלסטיני, וגם אם תשתיתו בעזה תיהרס נכונו לו עוד משימות שיוכלו להתבצע מלבנון או מסוריה. כעת עליה להחליט אם הארגון מצדיק עימות עם ארה”ב.

עד כאן ציטוט.

לפני מאות שנים מחזאי בריטי עם מבטא אנגלי וידע מפליא לגבי הטבע האנושי כתב מילים לאחת הדמויות המתלבטות- “להיות או לא להיות”, ועד היום הקושייה הזו מעוררת מחשבות.

היהודים זוכרים שצוררים פעם ציוו על בני עמם לעלות לקרונות של בהמות כדי שישלחו אותם למשרפות. כנראה שמסיבה זאת פיתחנו כל מיני יכולות מרשימות, אנו סובלים מחרדות קיומיות ועינינו תמיד פקוחות.

קצת נמאס לנו להיות הקורבנות התמידיים. יהייה חבל אם אויבינו לא מבינים זאת אחרת חלילה יבואו הדגמות מצערות. התורה מרשה לנו לנטרל סיכונים מוחשיים כשאין ברירה, אפילו אם זה לא נעים.

כמובן שעדיפים דיונים, הסכמים והסדרים, אבל קצת קשה לעשות זאת עם אנשים אובדניים, אלימים ולא לגמרי הגיוניים.

קישור למאמר מהארץ. קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- אין ברירה אלא לנטרל סכנה. למאמר בשם-המנהיגים האיראנים מאיימים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

4 thoughts on “להתאדות או לא להתאדות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן