מגילת ההתגברות

מגילת ההתגברות

תושבי ותושבות המדינה בוודאי מכירות ומכירים את העקרונות המפורטים במגילה שבן גוריון הנרגש פעם קרא בקול גבוה.

האם חזון האומה מוכר לכנופייה ששחיתות, עבריינות, כוחנות וגזענות הן דרכה? הפושעים שגם מתחזים ליהודים סרים מרע, עושים טוב ומבקשים הסדרה שתמנע החמרה וסכנה?

ציטוט:

מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויו​ת חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.

.אנו קוראים – גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים – לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים.

אנו מושיטים יד שלום ושכנות טובה לכל המדינות השכנות ועמיהן, וקוראים להם לשיתוף פעולה ועזרה הדדית עם העם העברי העצמאי בארצו. מדינת ישראל מוכנה לתרום חלקה במאמץ משותף לקידמת המזרח התיכון כולו.

ציטוט:

“תזכורת למנהיגי ישראל”: העקיצה של עיריית תל אביב לפוליטיקאים.

ברקע המו”מ הקואליציוני, שבו מבקשות השותפות לקדם חקיקה שנויה במחלוקת לפני הקמת הממשלה, עיריית תל אביב הציגה העתק ענק של מגילת העצמאות על בניינה. חולדאי עקץ: “זו היא דרכנו ואלו ערכינו”

עד כאן ציטוט.

טוב שהעם יזכור מה הערכים והיעדים של מדינת היהודים, שהיא דמוקרטיה שוחרת שלום בה כולם אמורים להיות שוות ושווים, אפילו קומץ הגזענים, המורדים והסרבנים, אלה שבמקום לקיים את עיקרה של תורה שונאים אחרים, לא רודפים שלום עם השכנים, פוגעים, מכפישים, תוקפים וסבורים שרק הם הכי טובים.

במציאות, השוכן במרומים כנראה יצר את כל הבצלמות והיצירים, את העצים, הפרחים והדגים. אומנם האל ברא מגוון עצום של דברים, אבל יש בעולמו המופלא כמה סרדינים לאומניים וגאים שמשוכנעים שהם ילדיו הנבחרים.

קישור למאמר בוואלה. קישור למגילת העצמאות. קישור למאמר בשם- שוויון- חצי יעבדו וחצי ישתמטו. קישור למאמר בשם- פתרון חוקי ואזרחי לאיום קיומי. קישור למאמר בשם- המערכה להצלת הדמוקרטיה החלה. קישור למאמר בשם- חיות, אחריות, עבריינות ושחיתות. קישור למאמר בשם- פושעים סידרתיים דורסים חוקים? 

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

4 thoughts on “מגילת ההתגברות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן