מוסקבה מודה באשמה מרצונה

מוסקבה מודה באשמה מרצונה

מי הרשע שמצפצף על ההוראות הקדושות מהשכינה, ועוד עושה זאת מהמקפצה במטרה להטיל אימה? למה הפושע קופץ לבמה ומודה באשמה? זה בגלל עודף גאווה, בינה שקולה, רצון סמוי בהענשה, התרסה, חוצפה או יוהרה?

מאות אלפי אזרחים סורים חוסלו על ידי אסד והצאר של הרוסים. פושע המלחמה ממוסקבה גם טבח בהמון אוקראינים, והוא אשם במותם של עשרות אלפי צעירים רוסיים במדים.

מצער לחשוב שכל הנזק הזה נעשה לצרכים כלכליים, וזה אומר שאין לפוטין אמונה באלוהים. מה שכנראה חשוב לו זה לשלוט באחרים ובמשאבים, להשמיד יריבים באמצעים אכזריים, ולאגור לעצמו כמות מוגזמת של מזומנים, אולי כדי לחוש יותר גבוה בכמה סנטימטרים. חוץ מזה, יתכן שהוא חושב עצמו למלך מלכי המלכים, זה שקובע כמה ומתי אנשים מתים.

ציטוט:

פוטין חי ובועט, והוא רוצה להמשיך לחמם את המזה”ת.
ישיבה שכינס הנשיא בעקבות האירועים בדגסטן לא עצרה את השמועות על מותו. פוטין, או לפחות כפיל מוצלח, האשים את ארה”ב ואוקראינה בהפרת הסדר העולמי. בפועל, רוסיה דוחפת להסלמה כדי ליצור עולם שבו ארה”ב לא תנהל את העניינים.

רוסיה אירחה בשבוע שעבר משלחת בכירה של אנשי חמאס, לאחר שפוטין היה בין הבודדים אשר לא הביע תנחומים בפני ראש הממשלה נתניהו ואף לא מיהר לגנות את הטבח.

בינתיים, ההסלמה משרתת מצוין שתי מטרות שלו. הראשונה, הסטת תשומת הלב מהמלחמה ומפשעים נגד האנושות שרוסיה מחוללת באוקראינה, מה שכבר קרה בחודש האחרון. פוטין מגביר את ההתקפות שם ועל הדרך מקווה שארצות הברית תתרכז בסיוע לישראל, מה שישאיר פחות משאבים לאוקראינה. הרפובליקאים בארצות הברית כבר הביעו נכונות מופחתת לתקצב סיוע לאוקראינה, והמלחמה בעזה מספקת להם עילה.

המטרה השניה שתמיד ניצבת לנגד עיניו של פוטין, או כל מנהיג רוסי, היא עליית מחירי הנפט. בינתיים זה לא קרה, אבל עשוי לקרות ככל שמדינות יצטרפו לעימות. ירי טילים וכטב”מים מתימן על ידי החות’ים בעידוד ובהנחיה של איראן הוא בהחלט אירוע כזה

ציטוט:

רוסיה: ההסלמה עם המערב עלולה להוביל לעימות בין כוחות גרעיניים.

שר ההגנה הרוסי אמר הבוקר (שני) כי פעולות המערב המובילות להסלמה עם רוסיה עלולות להוביל לעימות צבאי בין כוחות גרעיניים. לדבריו, לאחר שהמערב גרם למשבר באירופה, הוא שואף להרחיב אותו לאסיה ולמדינות האוקיאנוס השקט.

ציטוט:

ביידן בהאשמה חסרת תקדים נגד פוטין: “מבצע רצח עם”
נשיא ארה”ב מחריף עוד יותר את הטון נגד נשיא רוסיה שאותו כינה “דיקטטור”, לאחר שעד כה אמר כי מעשיו אינם מהווים רצח עם: “זה נהיה ברור יותר ויותר”. נשיא אוקראינה שיבח את ביידן: “הכרחי לקרוא לדברים בשמם”. פוטין הופיע בטלוויזיה אחרי ימים של היעדרות: “פשעי מלחמה בבוצ’ה? זה זיוף”

עד כאן ציטוט.

נחמד שהצאר מתנדב להסביר מרצונו החופשי שהוא זה שאחראי לבעיות שמאיימות על הסדר העולמי. עכשיו צריך לחשוב אם חיסול החאמס, החיזבאללה, הח’ותים ואיראן יעורר בו רצון לראות גם את מוסקבה היפה הופכת לעננת עשן.

ביריונים חסרי רחמים לא מתרשמים מחוקים, סיבלם של ברואים אחרים או מהסכמים מהודרים, אבל בדרך כלל הם רוצים שישארו להם משרתים, בתים, חיילים ופינוקים. במילים אחרות, צריך לדבר עם פושעים סידרתיים בשפה שהם מבינים, אחרת הם גורמים עוד נזקים.

במשך השנים הרבה עיתונאים זיכרונם לברכה העזו להשמיע ביקורת על מעשים רצחניים ובלתי אנושיים. למרבה הצער, לא כל הרודנים הם אנשים סלחניים. חלילה לא יועלו כאן יותר מאמרים בחרוזים, אפשר כבר עכשיו לסכם ולומר שרוב הזמן היה נחמד, מעניין ונעים.

קישור למאמר בכלכליסט. קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- היום היהודים חמושים ונחושים. קישור למאמר בשם- להתאדות או לא להתאדות? קישור למאמר בשם- אין ברירה אלא לנטרל סכנה. למאמר בשם-המנהיגים האיראנים מאיימים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “מוסקבה מודה באשמה מרצונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן