מטרות המלחמה הן להנציחה?

מטרות המלחמה הן להנציחה?

זה לא ממש נעים להשמיע דברים שחלילה עשויים קצת לעצבן מכרים מכובדים, מוערכים ורמים, אבל לפעמים אין ברירה ומוכרחים. סך הכל, מדובר בחייהם של אנשים, וזה נראה קצת יותר חשוב מהקפדה על נימוסים או שיקולים אחרים.

ציטוט:

הרצוג על המשבר במו”מ: הכול מתחיל ונגמר בסינוואר, נביא אותו חי או מת.

נשיא המדינה התייחס למשבר המשא ומתן על עסקת החטופים, ואמר כי על העולם להבין שהכל מתחיל ונגמר במנהיג חמאס בעזה. “אין ברירה, צריך להמשיך במלחמה כדי שנוכל לראות את החטופים בבית”.

ציטוט:

פיצוץ בשיחות בקטאר: “סינוואר מקיף את עצמו בחטופים – ומקשיח עמדות”

עד כאן ציטוט.

בעברית קלה, רב המרצחים מקיף עצמו בחטופות וחטופים, ולכן חיסולו כנראה יגבה מחירים מזעזעים ונוראיים שלא ממש תואמים לאמונה במיצוות פידיון שבויים ובקדושת החיים.

עצירת המלחמה והשבת כולם וכולן לבני המשפחה המודאגים, כמובן תוך שמירה על ביטחון האזרחים בכל הצדדים, יהווה סיום מצויין לעימותים ודבר שיעצור את שפיכות הדמים.

למעשה, העולם הצביע בעבור הפתרון הזה, והדבר הגיוני, אנושי, מוסרי ומעולה.

למרבה הצער, הפושע הסידרתי שאחראי לאסון לאומי נוראי לא רוצה להפסיק את המבצע הצבאי בגלל צורך פוליטי אישי, וסרבנותו כנראה גורמת אפילו לנשיא להשמיע דברים שלא מייצגים את עיקרי המוסר היהודי.

אז מה יותר חשוב? קדושת החיים או נקמה זועמת באוייבים? לחטופות ולחטופים אין זמן לתעלולים פוליטיים, ונעשה בם ובן שימוש כמגינים אנושיים סביב טרוריסט רצחני ומסוכן. המשך המלחמה לא ישפר את הסיכוי לחילוצם וחילוצן.

מה יעזור למשפחות השכולות לשמוע שפושע רשע גם סיים את חייו עמוק באיזה בור? את המלחמה צריך לעצור, יש להוציא אנשים אומללים מחושך לאור, ולדון בדרך שתעצור את השנאה והטרור.

במילים אחרות, להבדיל ממה שמספר לציבור הפושע שאחראי לאסון, הפיתרון הנכון אינו בהנצחת המדון או בהתמשכות הסבל והיגון.

הניצחון האמיתי על רשע, פשע וזדון יהייה הסדר שלום במזרח התיכון, ככתוב בחזון לציון.

הערה אחרונה: את התמונה המזוייפת שלחה למערכת כתבתנו בינה, שהיא בעצם מכונה נטולת תובנה. במציאות, ברוב המיקרים הנאשם בשלל כיתבי אשמה לא ניגש בעצמו לעשות את העבודה אלא שולח שותפים צייתניים שיעשו אותה, ובצורה כזו אחריותו שלו לכאורה נותרת חסוייה.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- אזהרה מנומסת מסכנה גדולה. קישור למאמר בשם-נאשם פלילי פוגע בביטחון הלאומי. קישור למאמר בשם- הכנופייה רוצה מלחמה. קישור למאמר בשם- הפושע מסבך אותנו בפשע מלחמה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן