עיצה טובה לאוזן לקוייה

עיצה טובה לאוזן לקוייה

בני מבין מצויין בצבא וביטחון, שכן את כל חייו הבוגרים הוא הקדיש להגנת ציון. נראה שהוא מדבר ביושר בלי לשקר להמון רק במטרה לכבוש את השילטון, וגם חושב ופועל בהיגיון תוך התחשבות בחוק ובחזון.

כנראה שמסיבה זו הוא העלה הצעה טובה, אבל למרבה הצער כל מי שלמד ולמדה פסיכולוגיה יודעת ויודע שקצת קשה לשנות אופי חרדתי ופחד רדיפה רק בגלל עיצה נבונה.

ציטוט:

גנץ: טרם התקבלה תשובה למתווה העסקה, מציע למקבלי ההחלטות לא להיכנס להיסטריה.

עד כאן ציטוט מדברים שמייצגים שיקול דעת, תבונה ואחריות.

כאמור, מי שסובל מפחדים קיומיים תמידיים וסבור שכולם מסביב הם אוייבים מסוכנים בדרך כלל לא נרגע או משנה גישה רק בגלל הצעות טובות של חברים. זה המצב בגלל שהליקויים לא מאפשרים אמונה באחרים גם כשהם לגמרי צודקים. ככה זה בחיים.

אולי ניתן להסביר את הנקודה בעזרת דוגמא?

מה היה קורה במידה והייתה עולה הצעה למורשעת הלקוייה להפסיק את הרגלי השתייה המזיקים שלה ולהיות נחמדה, ישרה, מתחשבת, צנועה, פחות אלימה ויותר ורגועה? זה היה מביא תוצאה?

במילים אחרות, בהחלט אפשר לבקש מהפושע הסידרתי להיות קצת יותר הגיוני, ממלכתי וסבלני, אבל למרבה הצער מטיבעו העבריין הסידרתי הוא איש חרדתי, תזזי, כזבני, הססני וזגזגני.

חוץ מזה, יתכן שהנאשם בשלל כיתבי אשמה שגם אחראי לאסון לאומי מזעזע בעצם מקבל הוראות ממורשעת לקוייה, וגם זו בעייה שקשה לפתור בעזרת מתן עיצה טובה.

קישור למאמר בוואלה. קישור למאמר בשם- פשע מלחמה וצו מעצר מייצגים בעייה. קישור למאמר בשם- הפושע הסידרתי הוא עבריין בינלאומי? קישור למאמר בשם- פשע מלחמה במתקן כליאה? קישור למאמר בשם- שנאה אלימה אינה עיקרה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן