קיצונים לוחמניים וחורבנות לאומיים

קיצונים לוחמניים וחורבנות לאומיים

לילדים אנו מספרים על ניצחונות וניסים, אודות נשיאת לפידים בוערים, גיבורים אמיצים וטיהור מקומות קדושים. יש בחג שירים, שלל מאכלים טעימים, דביקים, רכים או מתוקים, אורות מרצדים ואפילו סביבונים מכל מיני סוגים.

ביסודי הדברים קצת משתנים, שהרי כבר אפשר לקרוא לבד בספרים הקדושים, ואפילו לגלות שם סיפורים מדהימים. לסקרניות ולחקרנים מסתבר שהמרד ביוונים גרם לחורבן הבית הראשון וסבל גדול מאוד ליהודים.
אחרי שמבינים שחג החנוכה בעצם מציין אסונות לאומיים נוראיים שניגרמו על ידי קיצונים לוחמניים כבר קצת יותר קשה רק לשמוח כשהנרות החגיגיים מודלקים ומהבהבים.

ללא קשר לשני חורבנות קודמים שבאו לנו בגלל שנאה, הסתה וגישה אלימה, שבנו ארצה מהגלות והקמנו עוד ממלכה נחמדה.

למרבה הצער, ההיסטוריה נוטה לחזור על עצמה ולכן זו לא הפתעה ששוב יש אצלנו מכבים לוחמניים שזוממים להבעיר עימותים מלהיבים ולאיים על מדינת היהודים.

ציטוט:

קריאה לאסור את צעדת הימין: “צו השעה מחייב להנמיך את האיבה שגורמים קיצוניים מבקשים ללבות”
מטרת הצעדה היא לעילוי נשמת חללי צה”ל ו”סילוק הווקף מהר הבית”, כך לפי המארגנים • עו”ד אורי נרוב, מנהל המחלקה המשפטית במרכז הרפורמי לדת ומדינה, יצא כנגד הצעדה שלדבריו “נושאת מסרים אלימים ומסוכנים לביטחון הציבור”

עד כאן ציטוט.

קישור למאמר בישראל היום. קישור למאמר בשם- גזענות ואלימות הן טעות. קישור למאמר בשם- טרור יהודי זה סיכון לאומי. קישור למאמר בשם- למה המורדים הכשרים אלימים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “קיצונים לוחמניים וחורבנות לאומיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן