שינאה אלימה והשכלה גבוהה

שינאה אלימה והשכלה גבוהה

בדמוקרטיה מותר להתבטא בחופשיות ולהביע דיעה אפילו אם היא שונה או משונה, אבל אסור להסית לשנאה ופגיעה שכן זו סותר את חוקי הקהילה והתורה.

מי שמנצל את חופש הביטוי לרעה זוכה להענשה, שכן אלימות אינה חלק מקובל מהשיטה.

ציטוט:

החלו השעיות, סטודנטים פרצו לבניין וניפצו שמשות.
החרפה בעימותים: אחרי יותר משבוע של מחאות פרו-פלסטיניות, באוניברסיטה בניו יורק שבראשה עומדת מינוש שפיק החלו להשעות סטודנטים שלא הסכימו לפינוי מאהל המחאה – ואלו בתגובה פרצו לאחד הבניינים והעבירו אליו את ציוד המאהל. בטקסס: עשרות עצורים, רימוני הלם וגז פלפל נגד סטודנטים.

עד כאן ציטוט.

בעברית קלה, בעוד שבדמוקרטיה בריאה מותר להביע דיעה ועמדה ללא הגבלה, אסור להזיק ולפגוע.
סביר שההסתה שהובילה להתפרעויות סטודנטים אורגנה, מומנה ותודלקה על ידי כוחות שמתאמצים לפגוע בדמוקרטיה ובחוקיה.

לפעמים יש צורך לפעול בצורה נחושה ותקיפה כדי למנוע הפרה של הכללים הכי בסיסיים בקהילה. אלימות, שנאה והתפרעות מעידים על העדר כבוד לאנושיות ותרבות.

הרחקת גורמים מסוכנים מהקמפוסים תאפשר לכל האחרים להמשיך בלימודים ולהתקדם בחיים.

חוץ מכל זה, העובדה שהאיסלאם הקיצוני לפתע פועל בגלוי כנגד הדמוקרטיות המערביות יגרום לשינוי מהותי. המערב כבר מבין עכשיו שהוא בעצם נמצא במאבק על אורחות חייו, וסביר שתבוא פעולות נוספות שיתמודדו עם המצב.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם העם הנבחר וגורלו המר. קישור למאמר בשם- הדמוקרטיה לא מאמינה בשנאה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

4 thoughts on “שינאה אלימה והשכלה גבוהה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן