לא תמיד בריא להיות ניטרלי

לא תמיד בריא להיות ניטרלי

הצלב האדום מוגדר כאירגון הומניטרי, ניטרלי ואנושי. למרבה הצער, זה לא ממש עזר לקשישה שנחטפה מביתה באופן אכזרי ונמנע מימנה טיפול רפואי. למעשה, מאות חטופים, נשים, קשישים, גברים וילדים ישראליים שנחטפו על ידי טורוריסטים רצחניים לא זכו לקבל ביקורי ניחומים מנציגות הומניטריות או מנציגים רחומים.

ציטוט:

אלמה עדיין במצב קשה אחרי השבי, בתה: “הצלב האדום סירב לקחת לה תרופות”
בית החולים סורוקה עדכן כי אלמה בת ה-84, ששוחררה אמש משבי חמאס, מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ כללי. “עדיין נשקפת סכנה לחייה”, נמסר. בתה תקפה: “היא הוזנחה ולא קיבלה תרופות מצילות חיים. אמא הייתה אישה שמחה ועצמאית. אחי נפגש עם נציגת הצלב האדום, ניסה למסור תרופות – ואמרו לו לא”

עד כאן ציטוט.

כנראה שאין לעם שכבר יותר מידי סבל אלא לסמוך על נס אלוקי או להעזר בתימרון צבאי משמעותי, וזאת בגלל המיקום המיזרח תיכוני והיות העולם קצת אנטישמי באופן היסטורי.

במידה וישראל תעז להגן על אזרחיה מאוייב תוקפני העולם התרבותי בטח ימהר לגנות אותנו, ויטען בצדקנות זועפת שהגנה עצמית זה לכאורה פשע נוראי.

האו”ם לא קיים החלטה שהתקבלה באופן חוקי והכשל הזה גרם לנו סיכון בגבול הצפוני. אם חלילה נשכים מחוסר ברירה לנטרל את מי שזומם לטבוח, לרצוח ולחסל אותנו, לכאורה במיצוות האל, האם העולם יספר לעצמו שכל הסבל שניגרם הוא כביכול רק באשמת ישראל?

כשהאיסלם הקיצוני יאיים על העולם המערבי באופן מעשי יתכן שיבוא גל אנטישמי, שלשם שינוי לא יופנה כלפי השבט היהודי. למעשה, אפילו העם ההולנדי הסובלני כבר קצת התפקח מהמחשבה שכל המוסלמים מאמינים בדרכו הסלחנית, המכבדת והמתחשבת של הצלוב הנצרתי.

קישור למאמר בידיעות. קישור למאמר בשם- שנאת יהודים וערכים מוסריים. קישור למאמר בשם- מאמר קצר שכולל את העיקר. קישור למאמר בשם- קדושת החיים ונטרול סיכונים. קישור למאמר בשם- המלחמה בשנאה חשובה לקהילה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

One thought on “לא תמיד בריא להיות ניטרלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן