עקיצה תביא תגובה שתצדיק פעולה?

עקיצה תביא תגובה שתצדיק פעולה?

יתכן שבני צודק ואת החלפת ההנהגה שכשלה באופן מזעזע כדאי לעשות בעוד זמן מה.

סך הכל, אך לאחרונה ניתנה עקיצה לאיראן הרחוקה, וסביר שהדבר יוביל לתגובה.

ציטוט:

חשש לנקמה איראנית בטווח הקרוב: מילואימניקים יגוייסו למערך ההגנה האווירית.

בתום הערכת מצב של צה”ל, הוחלט על עיבוי וגיוס אנשי מילואים. זאת בשל העלאת רמת הכוננות בצל החשש מהאיומים מצד איראן

עד כאן ציטוט.

מי שמעוניין לנטרל את הסכנה האיסלאמית הנפיצה, זו שבונה נשק בכוונה להשמיד בעזרתו את המדינה, מאוד ישמח אם טהראן תפעל באלימות גלוייה למטרות נקמה, ובכך תספק סיבה והצדקה לפעולה כירורגית רחבה כנגדה.

שליטיה הרצחניים של איראן מממנים, מאמנים ומציידים הרבה טרוריסטים בכל האזור, וזה יוצר מצב מאיים, נפיץ ומסוכן שלא יכול להמשך לאורך זמן.

יש לישראל צורך חיוני לוודא שלא יהייה סביבה נשק גרעיני, ולכן אין ברירה אלא לטפל בבעייה לפני שהיא מחמירה אחרת בעתיד היא תהייה לאין שיעור יותר מטרידה.

יתכן שהאיראנים סבורים שאפשר להמשיך בתעלולים הרגילים, שכן עד עתה במערב היו יחסית מאופקים וסבלניים, אבל בשבת אחת שחורה השתנו הדברים.

המסר הברור שישראל שלחה לאיראן כנראה היה רק תחילתו של תסיפור. במידה ולא יהייה שינוי מהותי ומשמעותי בטהראן מתוך הבנה שקיומה נמצא בסכנה כנראה שתבוא החמרה ותתחיל חגיגה יותר פרועה.

מצד שני, אולי יקרה נס, ובמקום שהשליטים המזוקנים יקחו על עצמם סיכונים סופניים יקודמו הסכמים. צריך להיות סבלניים. חוץ מזה, יודעי דבר מספרים שהכל ברצונו של השוכן במרומים אז אולי אין צורך לחוש מודאגים.

קישור למאמר בכאן. קישור למאמר בשם- לעבריינים יש קווים אדומים? קישור למאמר בשם- חיסולים פומביים מזמינים סיכונים.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

4 thoughts on “עקיצה תביא תגובה שתצדיק פעולה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן