קדושת החיים ואיומים מעצבנים

קדושת החיים ואיומים מעצבנים

ציר הרשע תומך בתוקפנות, כוחנות, אלימות ורצחנות, שהן פשע.

כל עוד השנאה והמאמץ הזדוני לפגוע ולהרע מופנה כנגד ישראל אין לעולם בעייה, שכן זו השיגרה מאז תקופה ארוכה. מצד שני, כשיש איום על חופש התנועה בנתיבי שייט או חלילה פגיעה בכלכלה מייד באה תגובה חריפה.

ציטוט:

ארה”ב: התקיפות של החות’ים בים האדום מתאפשרות בידי איראן, נשקול תגובות מתאימות.

המורדים החות’ים בתימן ביצעו היום ארבע תקיפות נגד שלוש ספינות מסחריות שפעלו במים בינלאומיים בדרום הים האדום.

ציטוט:

לפני מאות שנים מחזאי בריטי עם מבטא אנגלי וידע מפליא לגבי הטבע האנושי כתב מילים לאחת הדמויות המתלבטות- “להיות או לא להיות”, ועד היום הקושייה הזו מעוררת מחשבות.

היהודים זוכרים שצוררים פעם ציוו על בני עמם לעלות לקרונות של בהמות כדי שישלחו אותם למשרפות. כנראה שמסיבה זאת פיתחנו כל מיני יכולות מרשימות, אנו סובלים מחרדות קיומיות ועינינו תמיד פקוחות.

קצת נמאס לנו להיות הקורבנות התמידיים. יהייה חבל אם אויבינו לא מבינים זאת אחרת חלילה יבואו הדגמות מצערות. התורה מרשה לנו לנטרל סיכונים מוחשיים כשאין ברירה, אפילו אם זה לא נעים.

כמובן שעדיפים דיונים, הסכמים והסדרים, אבל קצת קשה לעשות זאת עם אנשים אובדניים, אלימים ולא לגמרי הגיוניים.

עד כאן ציטוט.

יתכן שהישראלים צריכים לשמוח על שהרשעים שטופי השנאה לאחרים לא מסתפקים בפגיעה יזומה ביהודים, והם פועלים לעצבן, לאיים ולהרגיז גם את הגויים. סך הכל, ביחד הרבה יותר קל לנטרל איומים חוצפניים.

לדמוקרטיות חופשיות יש ערכים של שיוויון, כבוד הדדי ורדיפת שלום. מצד שני, גם יש להן כוח צבאי משמעותי שמסוגל לגרום לתוקפים אותן נזק נורא ואיום.

מה לעשות. לפעמים אין ברירה אלא לחסל סכנה, אפילו שהגישה הבסיסית היא אנושיות וחמלה, וזאת בגלל ההבנה שלחיים יש קדושה ורישעות רצחנית זו בעייה.

קישור למאמר ב-N12. קישור למאמר בשם- להתאדות או לא להתאדות? קישור למאמר בשם- אין ברירה אלא לנטרל סכנה. למאמר בשם-המנהיגים האיראנים מאיימים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.


דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “קדושת החיים ואיומים מעצבנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן