1984 בגירסה חדשה או כהשראה?

1984 בגירסה חדשה או כהשראה?

ב 1948 ג’ורג אורוול הגאון כתב ספר מפחיד בשם 1984 שמתאר מה עשוי לקרות כאשר מישטר הופך להיות רודני, שתלטני וקודר.

ציטוט:

שלוש סיסמאותיה של המפלגה, המתמצתות את עקרונות ה”סוצאנג” (IngSoc – “הסוציאליזם האנגלי”), שהיא התורה השלטת, מוחדרות ללא הרף למוחם של התושבים:

מלחמה היא שלום
חירות היא עבדות
בורות היא כוח.

עד כאן ציטוט.

קצת מטריד להבין שיש בדמוקרטיה הישראלית כמה פושעים שכנראה קיבלו השראה מנבואת האזהרה.

למרבה המזל. זיכרון ההיסטוריה הלאומית העגומה, עיקר תורתה הקדושה של האומה והכתוב במגילה כנראה ימנעו סכנה ויתקנו את הבעייה בעזרתה של הפרהסיה שכבר מספיק סבלה.

במציאות שאינה הסתה ריקה ומתמידה, מה שלמטה כנראה יותר מתאים למדינה:

שלום הוא חזון האומה
חירות ועצמאות הן המטרה
יהדות מקדשת ידע והשכלה.

מי שמקדם סרבנות, עבריינות, תוקפנות, אלימות, גזענות ופלגנות כנראה לא ממש מבין בתורה.

הקיצונים הסרבניים מקדמים מלחמה ולא רוצים פשרה. העם נאלץ לעשות דיאטה כשרה בפקודה והנשים מופנות אחורה או הצידה בגלל הדרה מעליבה ודיעה קדומה, משך שנים מערכת החינוך הופקרה והוזנחה בכוונה, וכך גדל כאן דור שמתקשה להבדיל בין אמת להסתה.

במילים אחרות, נראה שמישהו קרא את ספר האזהרה הוא ומנסה ליישם את הזוועה בארץ הבחירה, על אף המצוות בתורה, הדמוקרטיה, שבועת האמונים שניתנה והחוק במדינה.

הפגנת תמיכה אחת בדיקטטורה ופשע לא ממש תשנה את התוצאה, גם אם בוזו סימלי הממלכה שהושלכו למרמס מביש על הרצפה והושמעה קריאה מתריסה להפיכה, שהרי כל סוף שבוע יוצאת לרחובות המדינה כולה, והיא לא תוותר על דרכה, תורתה וחזונה.

קישור לויקיפדיה. קישור למאמר בשם- פושעים סידרתיים מכבדים חוקים? קישור למאמר בשם- הדמוקרטיה טטהר את האורווה. קישור למאמר בשם- חוקה והפרדת הדת מהמדינה. קישור למאמר בשם- עבריינים, ניגוד עיניינים ודיונים.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

2 thoughts on “1984 בגירסה חדשה או כהשראה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן