הנאשם הפלילי הוא כזבן סידרתי?

הנאשם הפלילי הוא כזבן סידרתי?

במשך שנים העבריין הסידרתי כונה- כזבן נכלולי, אבל עם הזמן היה צורך להחליף את תוארו ל-הנאשם הפלילי, וזאת בגלל הסיבוך המישפטי.

כשדברים מבוססים ונכונים נאמרים ברבים על ידי זוטרים שוליים ואלמוניים הם בדרך כלל לא עושים גלים או מזיזים הרים, אפילו אם הם טרחניים, מושמעים בחרוזים ומלווים באיורים.

כדי להעביר מסרים פשוטים, ברורים וידועים, כאלה שמשכנעים את המאזינות האדישות והמאזינים המפקפקים, כנראה שצריך להיות ידוע ברבים, שכן אז מייד באים ציטוטים וכותרות בעיתונים.

ציטוט:

יש לנו היום מנהיגות שאומרת אמת לאנשים? גדי איזנקוט: “לא”.
גדי איזנקוט, חבר הפורום המצומצם שמנהל את המלחמה, גזר על עצמו שתיקה מאז השבעה באוקטובר • הוא גם לא דיבר אחרי שבנו הצעיר, גל, נפל בקרבות ברצועה • עכשיו, בראיון ראשון לעובדה הוא מדבר על הלילה שבו נמנעה מלחמה בצפון, על החטופים: “צריך לומר באומץ שאי אפשר להחזיר אותם שלא דרך עסקה” ועל השבת ההיא: “הם נכשלו בכישלון הגדול בתולדות המדינה”

עד כאן ציטוט.

אפשר להודות לגדי על יושרו, אומץ ליבו, מסירותו למולדתו ונאמנותו לעמו. למרבה הצער, הרמטכ”ל לשעבר גילה לאומה שהנאשם בפלילים אינו אדם ישר.

אפשר להעמיד פנים שהחדשות מפתיעות, מדהימות או מזעזעות, אבל במציאות העובדות מזמן ידועות. ללא קשר לכישלונות, טעויות נוראות ופעילויות עברייניות, מה שחשוב עכשיו זה לא השמעת תלונות או אמיתות מרות אלא לתקן את התקלות ולפתור את הבעיות.

הערה אחרונה: את האיור המזוייף למאמר הקצר שלחה למערכת בינה, שהיא בעצם מכונה נטולת תובנה. כמובן שבמציאות הנאשם בפלילים אינו צדיק, אבל אולי בינה חושבת שלהתחזות לקדוש זה קצת מצחיק.

קישור למאמר ב- N12. קישור למאמר בשם- ממלכתיות, אחריות, עבריינות וכזבנות. קישור למאמר בשם- עבריינות מזיקה לחזון ציונות. קישור למאמר בשם- הפושע לוחם בחזון המדינה? קישור למאמר בשם- שלום בשכונה יפתור את הבעייה. קישור למאמר בשם- הפתרון מופיע בחזון לציון. קישור למאמר בשם- לתת אימון באדם הגון. קישור למאמר בשם- מי שלא מנע מלחמה וכשל במשימה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה עד שנת 2014 באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס ליד ניו יורק. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן