הפחדים הקיומיים לגמרי מוצדקים

הפחדים הקיומיים לגמרי מוצדקים

לא בטוח שהיתממות תמנע עימות, אבל כנראה שהיא מרמזת שלהנהגת איראן כבר יש הבנה שלעצבן מעצמות גרעיניות בהתמדה מתריסה וחצופה זו טעות.

ציטוט:

איראן: איננו מעורבים בשום התקפה נגד כוחות צבא אמריקאיים.

שגריר איראן באו”ם, אמיר סעיד אירבאני, אמר שארצו אינה מעורבת בשום פעולה או התקפות נגד כוחות צבא ארה”ב.

עד כאן ציטוט.

בעברית קלה, יתכן שבטהראן יש קצת בהלה. סך הכל, היא מנסה להכחיש את מעורבותה הפעילה, אפילו שהעובדה הנמטרידה מזמן ידועה.

במשך שנים רבות האיראנים עודדו שנאה עזה כלפי ישראל ואמריקה הרחוקה. הם מימנו, חימשו ואימנו אירגוני טרור בכל האזור, עשו כמיטב יכולתם לצפצף על העולם, וניסו לפתח יכולת צבאית מסוכנת במטרה להעצים את כוחם.

אחרי הרבה ניסיונות כושלים להגיע להבנות והסכמות, העולם לאחרונה נחשף לזוועות רצחניות ומזעזעות, ובאחת באה למערב התפקחות מרה מאשליות. האיסלם הקיצוני לא באמת מעוניין בהסדר הגיוני אלא בהשתלטות על העולם הנוצרי ובהשמדת העם היהודי.

לא תמיד אפשר לדבר בהיגיון עם מי שאחוז שנאה עיוורת וסובל משיגעון או קיבעון. למען קדושת החיים יש רשות מוסרית לנטרל איומים לפני שהם הופכים מסוכנים.

בהחלט אפשר לעשות מה שהאיראנים עושים, ולספר לעולם הנדהם בעתיד שלאמריקאים, לאירופים ולישראלים אין שום קשר להעלמם של הפרסים, ושהם לא מעורבים.

קישור לידיעה בהארץ. קישור למאמר בשם- קדושת החיים ואיומים מעצבנים. קישור למאמר בשם- להתאדות או לא להתאדות? קישור למאמר בשם- אין ברירה אלא לנטרל סכנה. למאמר בשם-המנהיגים האיראנים מאיימים?

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

5 thoughts on “הפחדים הקיומיים לגמרי מוצדקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן