שנאה היא עיקרה של הסתה?

שנאה היא עיקרה של הסתה?

במשך שנים עבריינים שלא מכבדים את עיקרה של תורת היהודים הפיצו שנאה, חרדה, איבה וטינה למטרות פוליטיקה ושליטה, והתוצאה הייתה נוראה. למעשה, אומה שלמה הוסטה מחזונה ודרכה, שלום נחשב בגידה ולא מיצווה, ופשע מזעזע בוצע, לראשונה בהיסטוריה של האומה ההמומה.

ציטוט:

פעילה למען נתניהו נעצרה בחשד ששלחה את מכתבי האיומים לבני משפחת בנט.

החשודה תושבת אשקלון בת 65 מכחישה את המיוחס לה. ברשתות החברתיות היא מכנה את בנט “רוצח”, “בוגד” ו”נוכל”. שני מכתבים הגיעו בחודש שעבר אל אשתו ואל בנו של ראש הממשלה, שכללו כדורי רובה.

עד כאן ציטוט.

משום מה, הדמוקרטים הציונים אינם אלימים, מסוכנים, סרבניים. למעשה, הם אפילו לא נראים לוחמניים, אכזריים או גזענים. בהפגנות שלהם מניפים בלונים ומיצגים, ואין להם נשקים אוטומטיים, בקבוקי תבערה, רימוני רסס קטלניים או אפילו אקדחים קטנים שבהם יורים בגבו של הגיבור ששיחרר לנו את ירושלים.

בפועל, הקבוצה היחידה שחטאה לתורה ופשעה בצורה איומה לא בדיוק מזוהה עם החבורה השוויונית ושוחרת השלום שאבותיה הקימו ליהודים מדינה דמוקרטית ושוויונית בשממה, בהקרבה, בעמל, בדם ובהרבה יזע.

כמובן שהבעייה היא לא מי התחיל את החגיגה שקורעת את האומה, אם יש למהומה סיבה או שקיימת הצדקה טובה לאיבה שלובתה בכוונה רעה והשתרשה. עיקר העניין הוא לזכור שעיקרה של התורה לא מדבר על שנאה. למעשה, ההפך הגמור הוא התשובה הנכונה.

בעברית קלה, כל מי שנוהג בחוסר התחשבות, ברשעות או באלימות מסתבך לא רק על פני האדמה אלא גם השכינה עצמה.

המשימה שבאמת חשובה עכשיו היא לא להאשים אלא להתפקח מההסתה הרעילה והיעילה ולזכור שבתורה מומלץ לסור מרע, לעשות טוב, לבקש שלום ולרדוף אחר הסדרה. למעשה, אותם רעיונות נבונים עצמם גם מופיעים במגילה שהכריזה על הקמת המדינה.

אפשר לומר שהמאמר הזה מהווה הסתה לשיבה לנתיבה, דרכה וחזונה של האומה שהוסטה וכבר מספיק סבלה.

קישור למאמר בהארץ. קישור למאמר בשם- סופה של הסתה. קישור למאמר בשם- עיקרה של תורה, חזון המדינה והסתה.

ניתן להגיב למאמר הזה בתחתית העמוד, בצורה מכובדת ובהתאם למדיניות האתר.

דר' רון קראוס

בהכשרתו דר' רון קראוס, יליד 1961, הוא פסיכולוג קליני מומחה עם רישיון בארץ ובארה"ב. רון כתב שני ספרים בנושא טיפול נפשי ברשת בהוצאה האקדמית אלסוויר, ונבחר לנשיא האגודה הבינלאומית לבריאות נפש ברשת לשנים 2003-4, הוא העורך של הקוד האתי לטיפול ברשת, כתב טור שבועי בידיעות אמריקה, במדור ניו ג'רזי, למשך שנתיים. פרסם 4999 מאמרים בבלוג בשם- תיקון עולם בקפה נקודה דה מרקר, שנסגר, ולימד 15 שנה באוניברסיטת פיירלי דיקינסון, במטרופוליטן קמפוס, עד שנת 2014. דר' קראוס שב ארצה עם משפחתו כדי להיות קרוב לאמו ואחיו, ז"ל. היום הוא עובד עם משפחות שכולות בעבור משרד הביטחון, ובזמנו הפנוי עורך את עיתון ברשת נקודה קום

9 thoughts on “שנאה היא עיקרה של הסתה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן